Karadeniz Pet

Kusum kabarıyor acil yardım

• Konbuyu başlatan Sena Korkut
  • Başlangıç tarihi
S

Sena Korkut

Guest
Selam. Benim bı mubisim var. Onu 2 gün evde yalnız bırakmak zorunda kaldık. Eve geldiğimizde gözünün etrafındaki tüyler biraz dökülmüştü ve kafeste hep tüyleri vardı. Hemen kafesi falan temizledik. Cok durgun ve kabarık duruyo arada hapsuruyor eskisi gibi konuşmuyor hareketli degil ve kafasını tellere şurup kaşınıyor dışkısını kontrol ettim. Degisiklik yok. Ve sanırım bize kusmuş yarın veterinere götüreceğim ama gece bişey olmasından korkuyorum ne yapmalıyım? :(

Hava akımında falan kaldı mı? Yemesi falan nasıl?

Evde bıraktığımızda kapılar falan kapalıyı. Geldiğimizde yemini yememişti. Biraz elimden yedi yemı.

Baktım da biraz sulu. Ama onceden de öyleydi. Yani sağlıklı olduğu zamanlar da öyle yapıyordu degisiklik yok dışkısında

soguk algınlıgı öncedende vardır belkide hep kabarıktı diyorsanız .. muhabbet kuşları soguk algınlıgına dirençliş fakat ishale karşı dirençsizdir .. benimde şuan muhabbet kuşum hasta limon suyu damlatabilirsiniz suluguna içmiyorsa su agzına 2 damla verin .. pirinç suyu içirebilirseniz ve patates haşlayıp verirseniz toparlar .. sadece bunlar topanlanmasına yetermi bilemiyorum avisol bagırsal enfeksiyonu ilacı başlayabilirisniz. kabarıklık var ise belirgin bi şekilde bir kavanoz yada kuşunuz saldırgan değil ise sıcak su torbasına sıcak su torbasınıda bezden bir tozbaya koyun sıcak su doldurup kafesin dibine koyun .. e tünekte duramıyor dipte duruyor isede yem ve sulugunu aşagıya indirin

dışkısında değişiklik yok ise sulu değil ise sadece soguk algınlıgı olabilir

Geri