Karadeniz Pet

Kuşum kafesten yem yemiyor

incirkus

Meraklı Üye
Yavru muhabbet kuşumu alalı 4-5 gün oldu, bana karşı hiç yabancılık çekmiyor. İlk günden beri elimden yem verdim 3. Gün itibari ile ufaktan kafes dışına çıkarttım vs. Ama farkettim ki sadece elimden yem yiyor. Yemlikten kesinlikle yemiyor, kafes tabanina döktüm ordan da yemiyor. Ne yapmalıyım bu durumda ? Biliyorum çok acıksa mecbur kalıp yiyecek ama dayanamıyorum geçen gün 24 saat bekledim neredeyse. Yemiyor ve ben de bişey olmasından korktuğum için elimde veriyorum.

Yavru muhabbet kuşumu alalı 4-5 gün oldu, bana karşı hiç yabancılık çekmiyor. İlk günden beri elimden yem verdim 3. Gün itibari ile ufaktan kafes dışına çıkarttım vs. Ama farkettim ki sadece elimden yem yiyor. Yemlikten kesinlikle yemiyor, kafes tabanina döktüm ordan da yemiyor. Ne yapmalıyım bu durumda ? Biliyorum çok acıksa mecbur kalıp yiyecek ama dayanamıyorum geçen gün 24 saat bekledim neredeyse. Yemiyor ve ben de bişey olmasından korktuğum için elimde veriyorum.
Acaba kafesine alışmasına ben mi müsade etmedim? Bıraksam kendi haline düzelir mi ?

Kafesin ve kusun resmini atarmisin
Ayrıyeten bugün itibariyle kafeste hiç kalmak istemiyor, korkuyor gibi değil de strese giriyor gibi elimi atıyorum yem vermek için kaçıp omzuma geliyor :) çıkarmayınca kafeste dört dönüyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20210424_165405.jpg
    IMG_20210424_165405.jpg
    887.6 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2021-04-24-16-58-03-381_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-04-24-16-58-03-381_com.miui.gallery.jpg
    957.1 KB · Görüntüleme: 33
Çıkarma işlemini zamana göre belli saatlerde yapın küçük olduğu icin sirkeli kafes tellerine yapışık duracaktır çıkarılması icin her oyle olduğunda çıkarmayın alışır ama elinize omzunuza alın o alışmaları yapsın
Teşekkürler 🙏

Tabana yem koyma tunegi yemliğe doğru koy kuş küçük alışacak
Tekrar merhabalar, cumartesiden beri dediklerinizi yapıyorum ama hayvan ben elimde yem vermeyene kadar aç kalıyor, ne olacak bilmiyorum günde bir kez ben vermesem ölecek diye korkuyorum. Bıraksam böyle bir iki gün bişey olur mu ? Kursağı bomboş oluyor 24 saat neredeyse aç kalıyor ne yapacağımı şaşırdım ben de dayanamayıp veriyorum elimde mecbur. Ama bu şekilde alışmasını da istemiyorum tamam elimden yesin ama kafesinden de yesin istiyorum sürekli yanında bulunamayabilirim çünkü.

Yemi elinden yedirme yemi yemliğine koy bırak odada kafesi köşeye yiyecek elden yiyen Yemlikten de yer
Tamam bekleyeceğim öyleyse içim yansa da 😂 Kafeste delirircesine çırpınıyor kafes fotoğrafını atmıştım. Sizce küçük mü ? Daha büyüğünü almam gerekir mi ? Bu kafeste beslediğim ilk kuş değil ama ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Ürkek gibi de değil halbuki elden hiç kaçmıyor sesten vs korkmuyor ama illa çıkıp yanıma gelmek istiyor. Yanıma alınca sakinleşiyor bir tek. Başka yere de gitmiyor 😂

Geri