Karadeniz Pet

Kuşum kızışmışmı

Maviş5532

Yeni Üye
Kuşuma 2 aydır düzenli olarak kızıştırıcı veriyorum kızışmışmı anlamadım ceresinin bir tarafı açık kahve diğer tarafı beyazEkli dosyayı görüntüle 36154

36155

Kızışmaya başlamış kızışmış varsayabiliriz bence

Kızışmaya başlamış evet fakat kızıştırıcı yemler zararlı diye biliyorum onun yerine havuç verin. Havuç doğal kızıştırıcıdır.

Kızışmaya başlamış evet fakat kızıştırıcı yemler zararlı diye biliyorum onun yerine havuç verin. Havuç doğal kızıştırıcıdır.
Bildiğim kadarıyla diğer yemlere oranla kızıştırıcı yemlerin yağ oranı fazla ayrıca kızıştırıcı takviye ve yem kullanımı dozunda yapılmazsa erken tüye girebilir. Ama kararında kullanılırsa sorun olmayacaktır.
Ama dediğiniz gibi havuç ve elma vererekte doğal yollarla kızıştırılabilir.

Maşaallah kızışmaya başlamış eşi nasıl peki

Hocam çaprazlama galiba tünek koymuşsunuz ama gerek yok ona. Düzen olarak 2 tünek yada tek tünek kullanabilirsiniz seçim size kalmış. 2 tünek kullanırsanız bir tanesi akıllı yemliğin olduğu tarafa kuşların rahat edebileceği şekilde bir tünek ve öteki tünek ise yuvalık kapısının olduğu kısma konulabilir. 2 tüneğin arasına tünekli kalamar kemiği arka tarafa tüneğin birinin hemen yanına parmak suluk yardımı ile kuş kumu takarsınız. Ön tarafa tüneğin birinin hemen yanına suluğu takarsanız hem herşey düzenli durur hemde kuşkar daha rahat eder diye düşünüyorum. Aşşağıda 2 fotoğraf atıyorum tek tünek yada 2 tünek kullanırsanız bu şekilde bir düzen yapabilirsiniz.
36211
36212

Hocam çaprazlama galiba tünek koymuşsunuz ama gerek yok ona. Düzen olarak 2 tünek yada tek tünek kullanabilirsiniz seçim size kalmış. 2 tünek kullanırsanız bir tanesi akıllı yemliğin olduğu tarafa kuşların rahat edebileceği şekilde bir tünek ve öteki tünek ise yuvalık kapısının olduğu kısma konulabilir. 2 tüneğin arasına tünekli kalamar kemiği arka tarafa tüneğin birinin hemen yanına parmak suluk yardımı ile kuş kumu takarsınız. Ön tarafa tüneğin birinin hemen yanına suluğu takarsanız hem herşey düzenli durur hemde kuşkar daha rahat eder diye düşünüyorum. Aşşağıda 2 fotoğraf atıyorum tek tünek yada 2 tünek kullanırsanız bu şekilde bir düzen yapabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 36211Ekli dosyayı görüntüle 36212
36221

Tüneklerin bulunduğu yan kısımlarda kapı varsa yuvalığı oraya takabilirsin daha rahat olur kapı yok ise o şekilde kalsın,yuvalıkların önünde genelde tünek için delik oluyor oraya tünek,sopa,kurumuş ağaç dalı gibi birşey kesip uydurabilirseniz kuşlar daha rahat edecektir ve daha öncede dediğim gibi tüneklerin tahta olması daha sağlıklı olacaktır.

Maşaallah kuşlarınıza Darkmoon gerekli cevapları vermiş

Geri