Karadeniz Pet

kuşum kusuyor

• Konbuyu başlatan derin yılmaz
  • Başlangıç tarihi
D

derin yılmaz

Guest
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bana yardımcı olabilirseniz sevinirim:)benim 3 yaşında dişi kuşum aşırı derecede yem kusmaya başladı.o kadar kusuyor ki duvarlar kafesin çevresi bile yem oluyor.başta eşine kur yapıyor sandım endişelenmedim ama son günlerde arada kafesin köşesine gidip uyukluyor ve hafif isalide var sanırım.tüyleride kabarık ve sanki halsiz gibi.eşide 4 yaşında onda bir problem yok gayet neşeli.ikiside evcil kuşların arada saldığımızdada dişinin uçarken çabuk yorulduğunu gözlemledim.erkek kuşum genel olarak daha neşeli dişi olan hep çok daha durgun aldığımdan beri o yüzden daha önce pek dikkatimi çekmedi bu durgunluğu.
buarada bakımları konusundada biraz bilgi vermem gerekirse kuşum hafif derecede mantar olduğu için terramycin sürüyorum gagasına günde bir defa.her gün yem su değişikliği yapıyorum üç günde birde kafesi temizliyorum.başka ne yapabilirim kusması konusunda?mantar ve ishal olduğu için banyo,meyve ve sebze vermiyorum.yem olarakda bonnie marka yem kullanıyorum.kafeslerinde kuş kumuda var.son olarak kuşların ikisinide 2 aylıkken aldım yani uzun süredir bakıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kusları ayırmanızı hasta kusa vitaform vermenizi öneriirm

kusları ayırmanızı hasta kusa vitaform vermenizi öneriirm
kuşları ayırdım vitaform alıp vereceğim kuşumun resminide ekledim bakabilirmisiniz.
öncelıkle kuşlarınızı ayırın mantar dıgerınede gecer ishal için aspur verebılırsın
mantar diğerine geçmiyor hiç sanırım onun bağışıklık sistemi güçlü.bu kuşta aldığımdan beri mantar var iyileştiği zaman bir süre sonra tekrarlıyor ilaç yüzünden tüyleri kötü oldu ama ilacı bırakınca düzeliyor.resim ekledim bakabilirmisiniz?

dostum üzgünüm ama geç kalmıssın bence insallah kurtulur gene

ilk resme göre dedim insallah düzelir veterinere gitme sansınız var mı?

ilk resme göre dedim insallah düzelir veterinere gitme sansınız var mı?

veterinere gitme şansım var ama burda iyi bir veteriner yok sorun o:(daldarı ve haşlanmış patates verdim yediler baya iştahları çok iyi ondan umutluyum biraz.yarında vitamin alacağım.

ishalse vitaform al vitamin olmaz camı kapalı odada tutun üşümesin

Kuşu ayırma vitaform filanda verme.Tek yapman gereken veterinere götürmen.Kusan kuşu ancak veteriner iyileştirebilir.Çünkü kuşun kursağından örnek alıp deney yapıp ona göre sana antibitoyik verecek.Bence geç kalma.Kuşunu kaybedebilirsin

Ama acilen açık bir eczane bulup metpamid adlı şurubu al.1 damla damlat ağzına.Bu kusmasını geçirir.Ama kusma geçti diye veterine götürmemezlik yapma.Bakteri olabilir sindirim sisteminde

Son düzenleme:
istanbuldaysan kuşunu sakın boğaziçi kliniğine götürme kuşum verdiği ilaçlar yüzünden daha iyiyken kötüleşti ve cuma günü kaybettik

Geri