Karadeniz Pet

kusum ne yapmaya calisiyor?(videolu)

• Konbuyu başlatan Göktuğ ERKUŞ
  • Başlangıç tarihi
Valla daha ustalar kesin bişey söyler ama bunların sıradan hareketleri tırmanmak hareket etmek kafesiniz küçük gibi geldi bana zıplayarak yukarı cıkmak istiyor ama kanatları tellere çarpıyo gibi gözlemledim

merhaba,

kuşunuza büyük bir kafes almanızı tavsiye ederim. içerisine de aynasız bir zilli salıncak koyun. sıkılıp da böyle hareketler yapmaz. bu şekilde kanatlarına zarar verebilir kafes küçük sanırım zira kanatlarını açtığında neredeyse iki yana temas ediyor.

eğer kafesin videoda görünen yüzü dışındaki yüzleri de enine tel değilse muhabbet kuşu gaga yardımıyla tırmanamıyor olabilir. alacağınız kafesin enine telleri olmasına dikkat edin

saygılar

ayrıca sağlıklı görünüyor.

Son düzenleme:
Arkadaşların dediği doğru bir da gaga tasi ve Kalamata kemiği bulundurmakta da yarar var kardeş belki bu sebeplere olabilir arkaslarin dediği de dogru

Daha ne kadar büyük kafes alacak? o ebatta kafesler ile millet kus üretiyor kafes ebatları uygundur kardeşim bu kuslar diger kuslara göre akıllıdır ve birazda takıntılı kuslardır yukarıda ters durmaya calısıyo yapamıyo dusuyo terar tekrar deniyor oyuncul kuslardır bi sıkıntı olmaz bundan meraklanma iyi forumlar

Bence de kafes oyunları yapıyor ve dışarı çıkmaya çalışıyor. Benim kuşum da kafese koyunca önce ötüp , tırmanıp, ses çıkartarak ilgi çekmeye çalışıyor. Daha sonra iyiden iyiye zıplayıp patıranıp kafesi dağıtmaya başlıyor.. Bence amacı dışarı çıkmak istemesi, zamanla kafesine de alışır.
Bu olaydan bağımsız olarak bence de bir kaç oyuncak alabilecek geniş bir kafes daha sağlıklı olur

Tesekkur ederim yorumlariniz icin kafesi buyutmek aklimda vardi zaten 2 haftaya hallederim

bu kafes uygunmu sen delirdinmi o kafesde cift uretenler ozaman harbi uretmesinler kus kanatlarini acmak zorunda kanatlarinda kan dolasimi saglamali bnim kuslarimi ben kafesden cikarmiyorum cikarmaya bilene gerek duymuyuorum kafesim buyuk kuslarim ucuyorlar kafesde ilgileleri yuksek bu kafesde ancak hint bulbulu beslersin. git degistir kusun hareketlerinin hepsi stresi gosteriyor !!

Bana mi dedin bulbul besle diye?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dostum kuş cok yanliş yerde peteğe cok yakın tutma sıcak lıyo olabilir ve yaz geldi sanıp tuy dokumune girebilir... biraz mesefa koy

bir hayvan alicaksan onun yasam kosularina gore almak zorundasin. bu kafes kosulari kucuk kuslar icin ve bir muhabbet kusu icin yatay kafes oneriyorum

Cem bey kusum rahatsizdi o yuzden 1 gunluk oraya aldim.hint bulbulu besle yazan arkadas soruma cevap bekliyorum bilesin

taylan arkasın yorumuna katılıyorum başka bir sebebi yok dikkat çekip dışarı çıkmak istemesi sadece

ters dönmeye çalışıyo benim rahmetlide yapardı :S

Hayir anladikta niyazi arkadas bu uslbundaki gerginlik nedir onu anlayamadim sen nerden biliyorsun benim maddi durumumu ya da dusuncelerimi ben orada saygili bir sekilde alacagimi soylemisim zaten kafes egonumu tatmin ediyosun burda.anlamadim gitti arkadas ben ne kadar saygili olursam o kadar sert oluyosunuz.babaninoglu yok karsinda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:10 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

Tesekkur ederim bilal bey

Hocam bu çok problem bir davranış gibi durmuyor sadece kuşun içine Nelson Mandela kaçmış: ) özgürlük diye bağıran brave heart gibi :) devamlı dışarıda olmak istiyor.

''''Bu arada gerçekten bu forumda bayağıdır gözlemci olarak takılıyorum ama sorulara çok sert ve manasız cevaplar veriliyor. Neden bir üstünlük kurma çabası olduğunu anlamıyorum. Bir çok arkadaşta böyle çıkışlar gördüm bundan sonra böyle durumla karşılaştığımda yöneticiye şikayet butonuna bulup çökertene kadar basacağım '''

sorulara bilmişlik taslayarak cevaP VERMEK ÇOK YANLIŞ VE TELLER DİKEY OLDUGU İÇİN BİRAZ ZORLUK ÇEKİYOR İMKANIN VARSA YATAY TELİ OLAN BİR KAFES AL VE BU NORMAL BİŞEY ZAMANLA YAPMAYI KESER AMA YATAY TELLİ AL

sorulara bilmişlik taslayarak cevaP VERMEK ÇOK YANLIŞ VE TELLER DİKEY OLDUGU İÇİN BİRAZ ZORLUK ÇEKİYOR İMKANIN VARSA YATAY TELİ OLAN BİR KAFES AL VE BU NORMAL BİŞEY ZAMANLA YAPMAYI KESER AMA YATAY TELLİ AL

benim kafeste dikey telli yatay almaya gerek yok kuş güçlenir zorlana zorlana :D

bu kafes uygunmu sen delirdinmi o kafesde cift uretenler ozaman harbi uretmesinler kus kanatlarini acmak zorunda kanatlarinda kan dolasimi saglamali bnim kuslarimi ben kafesden cikarmiyorum cikarmaya bilene gerek duymuyuorum kafesim buyuk kuslarim ucuyorlar kafesde ilgileleri yuksek bu kafesde ancak hint bulbulu beslersin. git degistir kusun hareketlerinin hepsi stresi gosteriyor !!

Sen Delirdinmi Diye Tanımadıgınız Bir İnsana Nasıl Konuşabiliyorsunuz Anlatıyorum Şimd Sana İyi Dinle ARKADAŞIM!! Kafese Ufak Diyosun Yan Profilden Görünüyor Kafes Baktığında İçerideki İki Tüneğin Karşılıklı Mesafesini Göz Kararı Bir Tahmin Et Bakalım O Kafes Hemen Hemen Çift Hane Kadar Var

Gel O Kafesleri İçinde Beslenen 15 Den Fazla Yavrulu Takım Gösteririz Hepsi Yavru Bakıyor ? O Kafeslerde Üretmesinler vs Diyorsunuz Gel O Kafeste Üremiş Takımların Yavrularını Bide Sizdeki Kuşları Yan Yana Koyalım Ebat Olarak Bir Bakalım Varmısın?

O Hint Bülbülüdediğin Kuşlarda Zebra İspinozudur Bu Bilgiyide Unutmayın Onlardanda Üretiyoruz Hint Bülbülü Denmesinide Doğru Bulmuyoruz. Neyse Konuya Dönelim Konuşma Adabınız Adap Değildir Siz Herhalde 1.80 Papağan Kafeslerinde 3 4 Tane Kuş Atmış 2 De Dal Koymuşsunuz Orman Havası Veren Hobicilerdensiniz Karşı Dahi Olsan Söylediklerime Adaplı Olalım Bütün Forumdaki Arkadaşlarıma Konuştuğum Herkese İyi Forumlar Dilerim Kendinize İyi Bakın

Geri