Karadeniz Pet

Kuşum neden poposunu kaşıtıyor??

cey

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar dişi kuşum salıncağa çıkıp poposunu sürtüyor ama ağzıyla kaşımaya çalışmıyor sadece salıncağın tepesine çıkınca orasını sürtüyor ama parazit durumu yok acaba kızıştığı için mi yapıyor yardımcı olabilir misiniz??
Gayet hareketli kendisi iştahı da iyi...

34757
34758
34759
34760
34761

büyük ihtimal ondan benimde dişi kuşum aynılarını yapıyordu yanına eş almadan önce

• Beğen
Tepkiler: cey
Son düzenleme:
Henüz erken, 10 aylık olmadan eşleştirmeyin.
Ben de öyle düşünüyorum merak etmeyin ama şey diyenler de var şimdiden al anca alışırlar falan :D Sizce neden yapıyor olabilir peki siz de mi kızıştığını düşünüyorsunuz? Şayet benim de aklıma ilki geldi ama bu sene eş almayacağım yanına

Ben dişilerde böyle kızışma belirtisi görmedim. Zaten çeresi de beyaz.
Ya kaşınıyor ya da oraya alıştı oyun yapıyor kendince.
Eş almayan karar verdiğinde alırsın, o zaman alışırlar. Acele etmeye gerek yok. Yaşına girdiği gibi hemen yavru vermesi gerekmiyor ya.

• Beğen
Ben dişilerde böyle kızışma belirtisi görmedim. Zaten çeresi de beyaz.
Ya kaşınıyor ya da oraya alıştı oyun yapıyor kendince.
Eş almayan karar verdiğinde alırsın, o zaman alışırlar. Acele etmeye gerek yok. Yaşına girdiği gibi hemen yavru vermesi gerekmiyor ya.
Ben de öyle düşünüyordum zaten çünkü dediğimiz gibi ceresi kızarmamış ;) Ben zaten 2 yaşına girdiğinde eş almayı düşünüyorum çünkü 2018 Ağustos doğumlu bu sene değil öbür Ağustosta mezun olacağım inşallah o zaman kuşlarımla daha çok ilgilenebilirim şimdi alırsam derslerden mamasıdır vs. vakit ayıramayabilirim :) Çok sağ olun ustam çok yardımcı oluyorsunuz iyi ki varsınız... :)

Kuşunuz kızıştığı için öyle yapıyor ancak daha küçük eş almayın. Eş alsanız çiftleşme olacaktır fakat bu hiç iyi sonuçlar ortaya çıkatmayabilir

• Beğen
Kuşunuz kızıştığı için öyle yapıyor ancak daha küçük eş almayın. Eş alsanız çiftleşme olacaktır fakat bu hiç iyi sonuçlar ortaya çıkatmayabilir
Teşekkürler hocam çok haklısınız sakıncalarını öğrenmiştim kuşçumuzdan öyle bir hataya düşmem dediğiniz gibi küçük yaşta çiftleştirmek asla yapılmaması gereken bir şey tekrardan sağ olun... Sağlıklı olsun da önemli olan o kızışsa nolur sanki ;)

Son düzenleme:
Utanmaz daha bayağı zamanı var

2 yaş çok 1 yaş iyidir 2 yaş nerdeyse yaşlanma evresi

2 yaş çok 1 yaş iyidir 2 yaş nerdeyse yaşlanma evresi
Ben bir konu açmıştım bununla ilgili bana her yaş uygundur küçük olmadığı sürece gibi bir şey demişlerdi ama çok mu gecikmiş olurum çiftleşmezler yada çiftleşip yavru olma ihtimali düşer mi? Sizce neden çok 2 yaş hocam beni aydınlatır mısınız ben seneye ağustosta mezun olacağım inşallah o zaman onlarla daha çok ilgilenebilirim diye planladım ama o da 2 yaşına denk geliyor...

Kuşlar 3 aylıkdan itibaren yavru verirler fakat en sağlıklı yaş 1 i dolduruncadır sebebi ise erken yaşta eşe atılan kuşların yavruları kimi tecrübesizlikten ölür kimi ise engelli doğabilir ve oldukça sıkıntılı bir süreçtir o yüzden 1 yaş en sağlıklısıdır 2 çok fazla gerek yok o kadar bekletmene diğer konuda ise yanına kuş alabilirsin yuvalık takmadığın sürece sıkıntı olmayacaktır ben genelde 4 ayllıkken yanına bir kuş atarım anlaşırlar ve bir sıkıntısını görmedim yuvalık takma kesinlikle fakat aynı kafeste durabilirler 1 yaşına geldiğindede yuvalık takarak uygun ortamı hazırlayabilirsin. En erken 10 aylıkken yuvalık tak 10 - 12 ay arasındaki süreç en sağlıklı süreçtir. Aceleye getirmemek lazım.

Kuşlar 3 aylıkdan itibaren yavru verirler fakat en sağlıklı yaş 1 i dolduruncadır sebebi ise erken yaşta eşe atılan kuşların yavruları kimi tecrübesizlikten ölür kimi ise engelli doğabilir ve oldukça sıkıntılı bir süreçtir o yüzden 1 yaş en sağlıklısıdır 2 çok fazla gerek yok o kadar bekletmene diğer konuda ise yanına kuş alabilirsin yuvalık takmadığın sürece sıkıntı olmayacaktır ben genelde 4 ayllıkken yanına bir kuş atarım anlaşırlar ve bir sıkıntısını görmedim yuvalık takma kesinlikle fakat aynı kafeste durabilirler 1 yaşına geldiğindede yuvalık takarak uygun ortamı hazırlayabilirsin. En erken 10 aylıkken yuvalık tak 10 - 12 ay arasındaki süreç en sağlıklı süreçtir. Aceleye getirmemek lazım.
Haklısınız hocam... Erken asla olmamalı... Ben yuvalık takmasak da yumurtalarını kafesin tabanına bırakabiliyor diye duymuştum eğer çok kızışmıssa falan hani bi kere istedi mi onu durduramazmışım gibi geldi :) Onlara yeterli ilgiyi verememekten korkuyorum o yüzden ama dediğiniz gibi ağustosa gelmeden 2-3 ay önce alıp onların alışmasını bekleyip sonra işlerim bitince yuvalığı takabilirim gerçi yine 2 yaşında çiftleşmiş oluyorlar ooff of :D Gerçekten çok mu geç oluur?? Sonuçta en az (sağlıklıysa) 5 sene yaşıyorlar :rolleyes:

1 yaşından sonra 4-5 yaşına kadar üretim yapılır uygundur.
Teşekkürler cevabınız için inşallah uzun ömürlü olur da anne olma şerefine da nail olabilir meleğim :) Öbür türlü derslerim mi kuşlarım mı gibi bir şey olacak :rolleyes:

Son düzenleme:
Geri