Karadeniz Pet

Kuşum öldü :(

adıbıcır

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Paylaşmak istediğim ufak bir bilgi var sizlerle.
Hiç aklıma gelmezdi.. Bilmiyordum.. Üzüntümden ne yapacağımı şaşırdım..

Süt içiyordum uzandı 2 belki 3 yudum içti.. Akşam bir kırgınlığı oldu. Maması suyu dışkısı normaldi. Sabah uyandığımda tüyleri kabarık dışkısı biraz suluydu. Öğleden sonra iyice hastalanmış mamalarını kusmuş. Veterinere götürdüm hemen bi iğne yaptı 2 de ilaç verdi. Mama yedikçe su içtikçe şişti. Kestim mama ve suyu. Yine kötü oldu. 2. İğneyi yaptı doktor ordada kustu su çıkardı ağzından. Eve gelince 3-4 saat oynadı uçtu konuştu dedim atlatıyo.. Son 1 gün göğsü yumruk gibi şişmişti. Yaklaşık 10 saat gibi bi sürede dışkısını yapamadı son yaptığı bembeyaz ve suluydu.

Gece 4 ses duydum bi baktım ayakları katılaşmış aldım koynuma az kanat çırptı yürümeye çalıştı ama yok.. Ayakta durmaya hali kalmamış kuzumun :(

5 dk içinde son nefesini verdi gözümün önünde :( elimden hiç bişey gelmedi ağlamaktan başka.

Uzattım biraz ama lütfen aklınızda olsun süt kesinlikle vermeyin kuşunuza.

çok Geçmiş olsun Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın gerçekten çok zor bağlandığın sevdiğin arkdaşın ölünce. :( Süt çok zararlı kuşlara. :(

Son düzenleme:
benim kusumun da adi bicirdi gece 4 gibi kafesinden cikip beni uyandirdi veda edip can verdi. cok zor bu aciya dayanmak.. hala acisi icimde ama zamanla alisiyo. ilk hafta cok zor.. cikin gezin biraz iyi gelir. bir de en etkilisi yeni kus almak. onun gibi olmasa da yeni kus iyi geliyo.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sağolun arkadaşlar. Bilmiyordum gerçekten bilmiyordum
Kendi ellerimle güzelim canım kuşu öldürdüm :( çırpınışlarına uyandım ışığı açıp baktığımda elime aldığımda öyle mutlu olduki kanat çırpmak yürümek istedi ama hali yoktu yavrumun..

Uyandırdı beni öptük kokladık bakıştık sonrada son nefesini verdi :( offff çok zor geçecek günler ağlamaktan mahfoldum

Kuş besliyorsan 3 beyaz dan uzak duyacaksın
1 tuz
2 şeker
3 süt
yeni bir kuş alın
sakın kusmeyin hobinize

Ev halkı çok etkilendi çok üzüldük moraller sıfır durumda. Ben isterim belki biraz zaman geçince ama evdekiler şuan çok karşı yenii bir kuş alımına.. Kimsenin başına gelmesin bu durum..

Keşke uyanmasaydım görmeseydim o son nefesini gözlerini bilinçsizliğini :(

ölüme yapacak bişey yok geçmiş olsun. ama süt hatanız olmuş. insan hatalarıyla öğrenir üzmeyin kendinizi

Muhabbet kuşu süt proteinlerini sindiremez. Kusta nişasta sindiricek ve seliloz sindiricek enzimler var ama hayvansal Protein olan glikojen ve galaktoz ü sindirecek enzimler bulunmamakda. Bu inege et yedirmek gibi . Lütfen bu hayvanları arkadaş ediniyorsak ona göre arastirip besliyelim. Ben üretici olmadığım halde 9 adet kuşum için özel gardolap büyüklüğünde salma yaptım ve bir odayı onlara ayırdım . Bu kuşlar bizim için çok önemli ise bunlara değer vererek gösterelim. Sadece konuşturup bizi eğlendirmek olmamali amaç. Çok üzüldüm durumunuza ben 1 hafta aklıma geldikçe agladigimi bilirim kuşum ölünce . O yüzden artık dikkatli olalim

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ölüme yapacak bişey yok geçmiş olsun. ama süt hatanız olmuş. insan hatalarıyla öğrenir üzmeyin kendinizi

Hem de nasıl büyük bir hata.. Bir anlık uzanınca hiç düşünmeden müsade ettim bir iki yudum içmesine :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:20 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

Muhabbet kuşu süt proteinlerini sindiremez. Kusta nişasta sindiricek ve seliloz sindiricek enzimler var ama hayvansal Protein olan glikojen ve galaktoz ü sindirecek enzimler bulunmamakda. Bu inege et yedirmek gibi . Lütfen bu hayvanları arkadaş ediniyorsak ona göre arastirip besliyelim. Ben üretici olmadığım halde 9 adet kuşum için özel gardolap büyüklüğünde salma yaptım ve bir odayı onlara ayırdım . Bu kuşlar bizim için çok önemli ise bunlara değer vererek gösterelim. Sadece konuşturup bizi eğlendirmek olmamali amaç. Çok üzüldüm durumunuza ben 1 hafta aklıma geldikçe agladigimi bilirim kuşum ölünce . O yüzden artık dikkatli olalim

Şuan yaşadığım acıyı içimdeki suçluluk hissini bi lokmacık canıyla acısına rağmen beni mutlu ettiğinin tarifini izah edemem :( ddaha önce 7 sene baktım bir kuşa.. Söyleyecek bişey yok feci bir hata :(

Atlatmak istiosan hemen bir kuş al yavru olsun ele aliscak uysallikta. Gerçi evin çocuğu gibi oluyor unutulmuyor kuşlar hepsinin ayrı bir yeri var bende e

Geçmiş olsun Üzgünüm :(

Atlatmak istiosan hemen bir kuş al yavru olsun ele aliscak uysallikta. Gerçi evin çocuğu gibi oluyor unutulmuyor kuşlar hepsinin ayrı bir yeri var bende e

Annem çok üzüldü Erol bey. Ben istiyorum ama belki bir süre geçince..

Basiniz sagolsun. BU sut olayini ben de bilmiyordum. Uzanip icmek istese tereddut etmez verirdim. Ama bundan sonra asla. Yemeni mamasini yesin suyunu icsin otursun yerinde. Canlara maal olan hatalar yapmamak lazim gercektende. Paylasiminiz ve bilgilendirmeniz icin tesekkurler. Bu sayede belki de bircogumuzun ileride yapabilcegi bir hatanin onune gectiniz. Bir kusunuz oldu ancak onlarcasini yuzlercesiniz bir tehlikeden kurtardiniz. Bu acidan tebrik ediyorum sizi.

Geri