Karadeniz Pet

Kuşum öldükten sonra

Bıcırık çilenkoğlu

Meraklı Üye
IMG_20171208_215735.jpg dün gece saat 23 gibi yaklaşık 3,5-4 aylık kuşum avucumun içinde öldü.ilk kez bir canlının ölüşüne bu kadar yakından şahit oldum ve inanılmaz derecede kötü hssetim kendmi hiç anlamadım hatta öldükten sonra canlancak diye 5-10 dk bekledim kalb masajı yapmaya çalıştım ensesine soğuk su döktüm ama malesef 40 günlük dostuğumuz dün bitti Bıcırık artık yok bugün uyandığımda dostum yoktu daha yeni cicikuş demeye çalışıyordu bazen diyor bazen diyemiyordu diyemeyince ortalıktan kayboluyor bi köşede sesizce demeye çalaşırken buluyordum kendini.
Dün öğleden sonra 30-40 km uzaklıkta olan veterinere gittik daha önce 3 kere daha gitmiştik ama bu sefer ilk kez kafeste götürdüö kulu önce havlusunun içine almak isteci m na etti girmek istemedi bende kafeste bıraktım 10-15 km gittikten sonra korktuğunu gözlerini hep kapalı tutuyordu yan koltuğun üstündeydi kafesi bunu görünce durup her zamanlı gibi havluya sarıp kafası dışarda kalacak şekilde kucağıma aldım öle gittik veterner ayağına baktı çok güzel kuşta hiç bir sıkıntı yok dedi çok sağlıklı tüyleri çok parlak bu kuş çok sağlıklı dedi dönüş yolunda hep omuzumdaydı arabanın içi sıcaktı sıcaklık acıktı fakat bacaklara ayaırlıydı öle eve geldik çok mutluydu evde uçtu yedi ve çok iyiyordu saat 8 gibi kafesine koydum birde ödül olarak ayna koydum kafesi youtubdan uymak için dinlencek 2 saatlik video açtım sonra 22:45 gibi merak ettim ne yapıyor diye baktım kuş tüylerini kapartış bir köşede duruyor ilk kez böle bişey yaptı ayağı kırıldığı zaman bile böle değildi kefesiaçtım hiç tepki vermedi normalde ben kafese yöneldiğim an o tellelere tırmanırdı neyse kafesi açtım elime gelmesini bir söyledim gelmeyince avucuma aldım tam kafesten çıkarken elimden uçtu gitti mutfak dolabına çarptı yere düşer gibi yere kondu yanına vardığımda çok güçsüz dğşmüştü 2 saate ne oldu bu kuşa kafes koyduğumda böle değildi elime aldım herzamki gibi en sesini yüzünü boynunu okşadım kuş kafasını kaldıramıycak kadar güçsüz düşmüştü öle elimde öldü.neden ölmüş olabilir?nerde hatta yapmış olabilirim?çok canlı çok hareketli bir kustu ve çok sevimliydi?bende ram yeni zevk almaya başlamıştım ilk kelimesini söylemeye başlamıştı çok caoalıyordu istekliydi şimdi ben yeni bir kuş almalımıyım?tecrübeli arkadaşlardan bir yorum bekliyorum.
Çok teşekkür ederim.

Geri