Karadeniz Pet

Kuşum ölüyor mu?

Fotoğraf biraz uzak o yüzden gördüğüm kadarıyla yorum yapıyorum bana ekstrem derecede zayıflıkta gelmedi, ancak kafesi oldukça sağlıksız durumda, tüneklerdeki dışkıdan çok kolay hastalık kapabilir durumda ve kafeste zemin ızgarası yok, uzun zamandır kafes temizlenmemiş. Size tavsiyem durumunuz varsa yeni ve ızgaralı bir kafes almanız, tellere gagasıyla tutunduğu için tellerdeki toksik boyayı çok rahat kemirebilir. Kanadın altında da tüyü biraz orantısız çıkmış, eğer gördüğüm gibiyse b vitamini verin. Yemlikte de üflenmemiş yem kabukları var, günlük üfleyip ayıklamıyorsanız kabukları yem zannedip yeni yem koymuyor olabilirsiniz.

Evet kafes çok pis, yemlik boş. Yulaf dal darı verin toparlar. kafeside 3/4 günde bir temizleyin suyunu her gün değiştirin.

Yani şimdi bu kafeste ne koyarsan koy hasta olur Kusura bakmayın. Bu zavallıyıda bu kadar ihmal eymek ayıp. Bayramınız

Arkadaşlara katılıyorum, yeni kafes temin etme imkanınız yoksa kuş kafeste değilken güzelce temizleyin, kafes içindeki ekipmanlarıda aynı şekilde, elinizden geldiğince ona en iyi imkanları sunmaya çalışın, sizde fark edeceksinizdir gözle görülür kilo alışı, mutluluk belirtileri ve size karşı sevgi...

Evet kafes çok pis, yemlik boş. Yulaf dal darı verin toparlar. kafeside 3/4 günde bir temizleyin suyunu her gün değiştirin.
Yemi boş değil diğer kuşla beraber duruyordu hastalık varsa geçmesin diye ayrı kafese alıp fotoğraf çektim

Arkadaşlara katılıyorum, yeni kafes temin etme imkanınız yoksa kuş kafeste değilken güzelce temizleyin, kafes içindeki ekipmanlarıda aynı şekilde, elinizden geldiğince ona en iyi imkanları sunmaya çalışın, sizde fark edeceksinizdir gözle görülür kilo alışı, mutluluk belirtileri ve size karşı sevgi...
4 tane kuşum var

Üslup! Ne diyorsunuz? Kafayı sıyıran kim düşünün ona göre yazın, böyle bir cümle kurmuşsanız, cevap belli.

Bak Kardeşim O Kafes Çok Pis O Kafesi İyice Bi Yıka Kurula Ardından Bİr Fısfıs Şişe sine su koy 1 tatlı kaşığı içine elma Sirkesi Koy

Geri