petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum Sallabaş mı olmuş?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve limonpaşamaviş tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. limonpaşamaviş
    Gizli

Muhabbet kuşum çok halsiz ve ayakta duramıyor yem yemiyor su içemiyor.1 gün önce gayet iyiydi.Sağa sola çarpıyor yürürken.Bu da foroğrafı

Ne yapmalıyım?

Bu da dışkısı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:21 --

Hocam ne olur yardım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:34 -->-> Daha önceki mesaj 11:52 --

Yardımmmmm

#1 limonpaşamaviş, 6 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ağustos 2014
  2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    sıcaklardan olmuş olabılır bir banyo yaptırın

3. Yusufcukh

Yusufcukh Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun acil şifalar..

4. limonpaşamaviş
    Gizli

Ne banyosundan bahsediyosun sen ya.Kuş yemden kesildi biranda yatıyor kafasını koymuş dengesizce yürüyor birkaç adım o kadar.

5. Oğuzhan Mavi
    Gizli

Niye bu kadar sinirli tepki veriyorsun. Murat ustam yöntem söylemiş; cevapları beğenmiyorsan sormazsın. Kuşları hastalandırın sonra da gelin burada ahkam kesim , olmaz böyle iş.

Kafeste havlu kullananı da ilk defa görüyorum , kuşunuzun sallabaşından önce havluya takılıp incinecek ayağı düşünün siz.

6. limonpaşamaviş
    Gizli

Yumuşak olması için kullanıyorum birde havluya takılmaz merak etme.6 senedir kuş bakıyorum.

7. Oğuzhan Mavi
    Gizli

Boşuna beslemişsin 6 sene , hiç araştırma yapmadın mı neden olur çözümü nedir bu sallabaşın. Ayrıca bir ustaya bu tonda konuşmak size hiç yakışmadı bilmiş olun.

Havluya takılıp ayağını kıran kuşlar var , tabii bana düşmez sana akıl vermek ama bence havluyu çıkart kafesten.

8. limonpaşamaviş
    Gizli

Yav kardeşim bak çözümün yoksa beni boşuna uğraştırma.Havluyu kuşum hasta olduğu zaman rahat etmesi için koydum.Zaten bu aldığım kuş aldığım günden beri hastalanıyor.Aldığım kafes zaten iyi değildi çok zayıf kendisi.

#8 limonpaşamaviş, 6 Ağustos 2014
  9. Oğuzhan Mavi
    Gizli

Çözümüm yok ama olsa da söylemem senin gibi ukala birine , hadi geçmiş olsun şimdiden..

10. limonpaşamaviş
    Gizli

Şifası yokmudur kuşumun?

11. 67baris67
    Gizli

67baris67 Guest

vıtamın ılaclarından alıp suyuna karıstır kardes madem yem yıyemıyor vıtamın ılacları bıraz toparlatır onu yem de yerse sonra duzelır merak etme

12. limonpaşamaviş
    Gizli

Sağolasın kardeşim dediklerinin hepsini yaptım öyle durgun durgun yatıyor.Suyunu içtikçe dışkılıyor.Bence yediği bir şey dokundu.Atıyor onu.

#12 limonpaşamaviş, 6 Ağustos 2014
  13. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    eğer yem yemiyorsa siz sıvı çocuk mamalarından alıp sırıngayla ağzına koyablirsiniz. ne yapın edin yedirin birşeyler. ayrıca Murat Demir benim kışın belki kuşum ölecekti veterinerin çözemediğini söylediğini uygularak sağlığına kavuşturmuştum. o yüzden sert tepkiler vermemenizi rica ederim.

14. limonpaşamaviş
    Gizli

Hocam birde kuşum yürürken dengesiz sol tarafı kayıyor tutunamıyor.Şırıngayı ağzının neresine doğru tutmalıyım?Nasıl sıkmalıyım?

15. 67baris67
    Gizli

67baris67 Guest

o ılaclı suyu ıctıkce kendıne gelıp yem yıyecek merak etme

16. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    öncelikle şunu belirteyim ben çok profesyonel değilim bu işte. fotoğraflardan tam anlaşılmıyor ama ayaklarında bir sorun varmı gözlemlediğiniz. sol kanadında falan.

tek başınıza yapmayın birinden yardım alın. biri kuşu tutsun. şırıngayı çok az doldurun. gagasına yaklaştırıp açın gagayı içine sokmayın. yavaşca sıkıp yedirin çok hızlı basmayın. aynı bebekler ağzını açmaz yedirmeye çalışılır o şekilde ağzına sokmadan şırıngayı

17. limonpaşamaviş
    Gizli

Sol ayağı serbest bir şekilde duruyor.Yürürken hiç hareket etmiyor.

18. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    ayağıyla ilgili bir sıkıntı sanırım. veteriner varsa yakınlarınızda götürseniziyi olur. incilmiş kırılmış vs. birşey olabilir. sadece vitamin yem yetmeyebilir.

19. limonpaşamaviş
    Gizli

Arkadaşlar kuşum felç geçirmiş akşam 10 gibi hakkın rahmetine kavuştu.Çok sıkıldı ya ölürken.Elimden geleni yaptım ama kurtaramadım.

#19 limonpaşamaviş, 7 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ağustos 2014
  20. Yuksel FIRAT

Yuksel FIRAT New Member

Beğenileri:
    0
    basiniz sagolsun üzücü

Sayfayı Paylaş