Karadeniz Pet

Kuşum sürekli ayağını oynatıyor yerinde durmuyor

nomoment

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar cennet papağanım son bir aydır gece gündür sürekli ayaklarını kıpırdatıyor kaşıyor. bir ara 2 ayağı da kanamıştı terramycin krem sürdüm, daha sonra mantar şüphesi ile avipom sürdüm ve en son da sarı kantaron yağı sürüyordum fakat çok bir iyileşme olmadı. bir biyologtan aldığım tavsiye üzerine sinir sıkışması olabilir berovit b12 haftada 3 gün kullanmamdı bugünden itibaren berovite başladım. sıkıntı hala devam ediyor,bu durum daha önce başına gelen tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum
not:kuşumun eşi var ve 4 yumurta yaptılar
video:

Sinir sıkışması ise B vitamini işe yarar ama bir günde etkisi göstermez, kuşunuza toplamda 6 ile 8 kez vermeniz gerekir. Eğer işe yaramaz ise bakterisel bir durum olabilir, kuşunuzu kanatlılardan anlayan bir veteriner hekime götürüp test yaptırın.

Sinir sıkışması ise B vitamini işe yarar ama bir günde etkisi göstermez, kuşunuza toplamda 6 ile 8 kez vermeniz gerekir. Eğer işe yaramaz ise bakterisel bir durum olabilir, kuşunuzu kanatlılardan anlayan bir veteriner hekime götürüp test yaptırın.
çok teşekkür ederim yardımınız için, eğer sinir sıkışması ise b vitamini dışında yapabileceğim bir şey var mı? ayak kısmına masaj veya herhangi bir meyve sebze krem vs. bu arada bulunduğum yerde kanatlılardan anlayan veteriner yok böyle durumlarda usta tecrübeli kişilerin tavsiyelerini yorumlayıp ona göre tedavi uygulamayı tercih ediyorum.

çok teşekkür ederim yardımınız için, eğer sinir sıkışması ise b vitamini dışında yapabileceğim bir şey var mı? ayak kısmına masaj veya herhangi bir meyve sebze krem vs. bu arada bulunduğum yerde kanatlılardan anlayan veteriner yok böyle durumlarda usta tecrübeli kişilerin tavsiyelerini yorumlayıp ona göre tedavi uygulamayı tercih ediyorum.

B vitamini dışında yapabileceğiz pek bir şey yok. Kuşunuza iyi bakmanız gerekiyor, haftada en az 2 kez taze sebze ve meyve yedirin.

Geri