Karadeniz Pet

Kuşum sürekli odadaki çiçeğe konuyor

Ahmet35

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 gün önce yavru kuş aldım. Bu benim ilk kuşum ve ilk deneyimim. Aldığım günden beri sürekli günlük olarak kafesinden dışarı çıkarıyorum. Genelde ben çalıştığım için evde annem oluyor ve sürekli ilgileniyor. Ben gündüz ve geceleri 2-3 saat kadar vakit geçirebiliyorum. Elimi uzattığım zaman kafese parmağıma konmakta biraz tereddüt Etsede bir ayağını atıp bekliyor sonra diğer ayağınıda atıyor geliyor. Elimde ve omzumda durmasına rağmen belli bir süre sonra (2-3 dk) odanın içindeki büyük yeşil çiçek var her evde olan :) gidip ona konuyor ve ordan hiç bir yere uçmuyor gidip almaya çalıştığımda geliyor ama belli süre sonra gene elimden uçup genelde o çiçeğin üstüne konuyor sizce sebebi nedir. Kuşların çiçeklerle bir bağlantısı var mı ?

4G7WNQ.jpg
a>

Kendini güvende rahat hissettiği yerde duruyorlar genelde orayı benimsediği için ilk olarak orayı tercih ediyor bunu sorun olarak görüyorsanız çiçeği odadan kaldırabilir.Konabileceği bir tünek yapabilir pratik yaparak ,başka yerlere sevdiği yiyecekler koyarak üstüne konmasını sağlayabilirsiniz.Bazı çiçekler zararlı olabiliyor çiçeğin içindeki özsuyu ile temas etmesi halinde deride problem teşkil edebilecek türde mevcut netten bakabilirsiniz.

Kendini güvende rahat hissettiği yerde duruyorlar genelde orayı benimsediği için ilk olarak orayı tercih ediyor bunu sorun olarak görüyorsanız çiçeği odadan kaldırabilir.Konabileceği bir tünek yapabilir pratik yaparak ,başka yerlere sevdiği yiyecekler koyarak üstüne konmasını sağlayabilirsiniz.Bazı çiçekler zararlı olabiliyor çiçeğin içindeki özsuyu ile temas etmesi halinde deride problem teşkil edebilecek türde mevcut netten bakabilirsiniz.
Bakın kuşum bu bilgileriniz için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 3C969F4E-28E8-43E3-B2D2-9BEBDB49966D.jpeg
    3C969F4E-28E8-43E3-B2D2-9BEBDB49966D.jpeg
    1,011.9 KB · Görüntüleme: 74
Dediğim çiçeklerden bir taneside bu aynı çiçek bende de var küçük çocuklara bile zararlı olabilecek özsuyu olduğunu bir yerlerde okumuştum haberiniz olsun.
Teşekkür ederim ilginiz ve bilginiz için. Şuan yavru olduğu için çok hareketli değil diye düşünüyorum zamanla daha iyi olur umarım :)

Güzel bir yavru erkek gerekli ilgi ve zaman gösterirseniz evin neşe kaynağı bile olur.Erkek olduğu için taklit yeteneği var zaman ayırıp pratik yaparsanız aynı frekans ses tonunu belli bir süre sonra taklit edebilir.Tabi tek besleyecekseniz size kısa sürede alışacak sürekli sizden sevgi ve ilgi bekleyecektir.

Güzel bir yavru erkek gerekli ilgi ve zaman gösterirseniz evin neşe kaynağı bile olur.Erkek olduğu için taklit yeteneği var zaman ayırıp pratik yaparsanız aynı frekans ses tonunu belli bir süre sonra taklit edebilir.Tabi tek besleyecekseniz size kısa sürede alışacak sürekli sizden sevgi ve ilgi bekleyecektir.
Çok teşekkür ederim. Söylediğim gibi gündüz ve geceleri 2-3 saat ayırabiliyorum onun dışında sabahtan akşama kadar evde annemle beraber annemde maşallah hiç başından ayrılmıyor kendi evladı gibi seviyor :)

Çok teşekkür ederim. Söylediğim gibi gündüz ve geceleri 2-3 saat ayırabiliyorum onun dışında sabahtan akşama kadar evde annemle beraber annemde maşallah hiç başından ayrılmıyor kendi evladı gibi seviyor :)
Rica ederim .Uzun ve sağlıklı mutlu yıllar geçirmeniz dileğiyle

Hocam o bitkiyi başka odaya koyun isterseniz.O bitki zehirli.muhabbet kuşlarını herşeyi gagalamayı sevdiği için o bitkiyide gagalarsa Allah göstermesin felç geçirebilir.İnternette bu bitkiyi ısıran muhabbet kuşlarının felç geçirdiğini görmüştüm.dikkat etmenizde fayda var

Hocam o bitkiyi başka odaya koyun isterseniz.O bitki zehirli.muhabbet kuşlarını herşeyi gagalamayı sevdiği için o bitkiyide gagalarsa Allah göstermesin felç geçirebilir.İnternette bu bitkiyi ısıran muhabbet kuşlarının felç geçirdiğini görmüştüm.dikkat etmenizde fayda var
Teşekkür ederim dediğinizi uygulayacağım

Küçükken aynı bitkiyi yiyip zehirlenmistim haberiniz olsun hala hisseyi yat agzimda çok yoğun pis bir aroması var kuşu mahveder ve o durumun aynısı benim kuşum için dolabın üzerindeki bavulda oluyordu hala bavula gidiyor değişen birşey yok yani

Geri