Karadeniz Pet

Kuşum Sürekli titremeye başladı ?

g0rky06

Onursal Üye
Merhaba Arkadaşlar yaklaşık kuşum 1.5 senedir benle beraber fakat bugune kadar hiç böyle titremesi yoktu 1 yada 2 haftadır durdugu yerde titremeye başladı ben yanına gidince tekrar canlanıyor neden olabilir .

NOT: BEYAZ OLAN ERKEK KUŞUM TİTRİYOR.

nlp0v.jpg

nlp1j.jpg

nlp25.jpg

nlp2q.jpg

Eline al ısıtmaya calıs belki usumustur

Kuş üşüyordur veya bir yerden rüzgar esiyordur. Veya kuş üşüttü ve hastalandı ondan titriyor vitamin alın.

Kanatları titriyorsa cereyanda kalıp üşütmüştür. Ciddi bir durum olabilir.

kısa süre içinde petshop veya veterinere götür iş işten geçmeden

birçok sebebi olabilir. Çiftleşme belirtisi olarak titreyebilir. Kuş, korkmuş ya da aşırı heyecanlandığı bir durum olmuş olabilir. Bir ihtimal hastalanmış olabilir :(

açıkçası insanlar bile artık hormonsuz bir şey yiyemez hale geldi mecburiyetten hastalandığımızda ilaca teşvik ediliyoruz. Avisol a-d-e-c ve avisol-b yi aynı suluğa aynı anda gün aşırı koyunuz.dirençleri artar.

Her titreyen kuş hasta diye bir şey yok.
Tam olarak nedenini bilmiyorum ama bazen benim kuşlarda titriyor ama hasta değiller.
Psikolojik veya hava sıcaklığından kaynaklanıyor veya başka bir nedenden.

Boncuk ilk dışarı çıktıgı hafta duvara çarpmıştı ve sag kanadı tıtrıyordu 1 ay kadar sürüdü ve titredi daha sonra düzeldi

Kuşlar birazda oyuncudur belki sizi yanına çekmek için yapıyordur siz gidinci duruyormuş titremesi hiç belli olmaz

birçok sebebi olabilir. Çiftleşme belirtisi olarak titreyebilir. Kuş, korkmuş ya da aşırı heyecanlandığı bir durum olmuş olabilir. Bir ihtimal hastalanmış olabilir :(

yeşil kızgınlık donemınde ama beyaz biraz kücük gelio galıba yapamıolar bence :D

onu cereyanda bırakma geceleri kafesinin üstüne örtü falan ser hava çarpmıştır. bizimkine de öyle oldu ama bir veterinere başvur..

bazen kuşlar birbirleriyle kavga ediyo belkide korkuyodur:confused:

Kuşum bazen titriyor yanına geldiğimde titremeyi azaltıyor ama yimese titriyo

Geri