Karadeniz Pet

Kuşum sürekli yuvalıkla ilgileniyor fakat yumurtlamıyor

Byrm26

Yeni Üye
Slm arkadaşlar benim dişi kuşum 1 aydan fazla bir süredir yuvayla ilgileniyor fakat çifleşmiyor mama yapıyorum yemiyor sadece elme ve havuç yiyorlar yuvalıgın içine talaş koydum o talasları ufak parçalara ayırmış bi kısmını da yuvalıgın dışına attı 2 gün önce pcv kafese geçtim yuvalığa girmez diye korkuyordum fakat 2'ci gün yuvalığa girdi bu iş sabır işi biliyorum ama 1 aydır yuvalıkla ilgileniyor fakat bir icraat yok ne yapmalıyım sizce yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Havuç seviyorlarsa havucu rendeleyip üzerine mama serpebilirsiniz. Bu şekilde mamaya alışabilirler. Bunun dışında günlük yem ve su değişimi haricinde rahatsız etmeyerek bekleyin. Herşey yolunda görünüyor şimdilik. Umarım kısa zamanda sonuç alırsınız.
Not:Aynı soru için iki konu açtığınızdan diğer konu silinmiştir.

Slm arkadaşlar benim dişi kuşum 1 aydan fazla bir süredir yuvayla ilgileniyor fakat çifleşmiyor mama yapıyorum yemiyor sadece elme ve havuç yiyorlar yuvalıgın içine talaş koydum o talasları ufak parçalara ayırmış bi kısmını da yuvalıgın dışına attı 2 gün önce pcv kafese geçtim yuvalığa girmez diye korkuyordum fakat 2'ci gün yuvalığa girdi bu iş sabır işi biliyorum ama 1 aydır yuvalıkla ilgileniyor fakat bir icraat yok ne yapmalıyım sizce yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Elma vermeyin kizginligi alir diyor ustalar

önerileriniz için saolun arkadaşlar 3 güne bir havuç rendeleyip veriyorum içinede çok az Nijer tohumu atıyorum, elmayı çok seviyorlar sürekli vermiyorum zaten sabırla bekliyorum artık

Geri