Karadeniz Pet

Kuşum uçamıyor bi kanadı biraz aşağıda

Yılmaz Hepkorucu

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşu geçen yazın başlarında kuşuma bir dişi almaya karar verdim son derece sağlıklıydı. Dişiyi aldım dişiyle beraberde bitane çifthane aldım ( Orta ayırma bölmesi yok) dişi kuşu onun içine koydum yaklaşık 15-20 Gün sonra erkek kuşu içine attım ilk başlarda bi sıkıntı yoktu sonra kafesten çıkmamaya başladı yaklaşık 1 ay sonrada keyfi kaçmıştı eskisi gibi değildi bende dişiden dolayı bizden biraz uzaklaştı normaldir diye ellemedim bi 15 20 gün daha geçti kuş uçamıyordu hiç ötmüyor kabarmış duruyordu ben o ara şehir dışındaydım sadece fotoğraf video geldi. 1 ay sonra kuş bana geldiğinde ölecek gibiydi çok kilo vermiş ve yemek yemiyordu sürekli kafesin bi köşesinde duruyordu dişi kuşta sürekli yanında durup onu sıkıştırıyodu kuşları ayırdım kendi kafesine koydum kuşumu elle besledim vitaminler verdim şu an eski haline döndü ama uçamıyor sizce neden uçsmıyor olabilir kanatlarını çırpıyor ama uçmak istediği zaman hemen düşüyor parmağımda kanatlarını çırptığı zaman bi kanadı arkada kalıyor biraz

Benim kuşumda da benzer sorun var tam konu açacaktım, 1 2 yaşında bir kuş tam bilmiyorum yaşını yalnız kalmasın diye disi 7 8 aylık bir kuş aldık 2gün oncesine kadar gaayet uçuyordu çok salmıyorum ama arada bırakıyordum ya da kendisi kafesten fırlıyordu bugün yine kafesi temizlerken kaçtı uçuyor göz hizasına kadar sonra birden alçalıyor yere ya da koltuga konuyor genelde yükseklere kapıya falan konardı. Geçenlerde elime aldığımda gırtlağının şişkin oldugunu farkettim belki dişiyi beslemeye çalıştığı içindir dedim şuan çok belli değil strese sokmamak için elime de almadım. Tüy döküyor bu aralar baya ondan mı bilmiyorum dökülen tüylere baktım ucunda kan varmı diye birinde çok çok az vardı digerleri temizdi, kanadı biraz yan duruyor ucu kendini mi incitti hiç anlayamadım aldigimiz disi ile araları iyi ama gayet kavga etmiyorlar.. yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221122-191909_Gallery.jpg
    Screenshot_20221122-191909_Gallery.jpg
    382.5 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_20221122-191843_Gallery.jpg
    Screenshot_20221122-191843_Gallery.jpg
    461.2 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_20221122-191832_Gallery.jpg
    Screenshot_20221122-191832_Gallery.jpg
    494.2 KB · Görüntüleme: 6
Geri