Karadeniz Pet

Kuşum uçamıyor sanırım ? Yardımcı olursanız sevinirim.

• Konbuyu başlatan efeeyuboglu
  • Başlangıç tarihi
E

efeeyuboglu

Guest
Merhaba yaklaşık 6 gün önce bir muhabbet kuşu aldım , aldığımda 1 aylık demişlerdi. Sanırım dişi. Ele alıştırma yöntemlerini araştırdım ve kuşu korkutmadan elime alıştırmayı başardım. 3. gün elimden yem yedi. 4. gün direk elime atlıyordu. Elime ve bana gerçekten alıştı diyebilirim. ilk 4 gün aşırı kaşınıyordu , bitlidir diye korktum , sprey aldım ve sıktım. avucumun içine almak istemediğim için ve hayvanı korkutmamak için sadece sırtına sıkabildim tabii. Herneyse kaşınması sanki çok az azaldı. Ama hala var. Toplamda 4-5 tane büyük tüyünü kafeste gördüm , kaşındığı için kendi koparıyodur diye düşündüm. Bugün kuşu ilk defa kafesinden çıkardım , omzumdan inmedi ne zaman elimi götürsem elime atladı , yani bu konuda durum iyi. Fakat kuşum yükselemiyor gibi. Yani mesela göğüs hizzasındaki biyerden 3 adımlık yere uçmaya çalışırsa aşağıya düşüyor. Tamda düşmüyorda kanat çırparak alçalıyor. Yani kuşum kanatlarıyla kendini yükseltemiyor. yerden çok alçak bi sehpaya çıkmaya çalıştı 3-4 kere. ama en fazla 5 santim yükselebildi. Neredeyse hiç. Sizce sorun ne ? küçük olduğu için mi ? Yada hayatı şimdiye kadar kafeste geçtiği için uçmayı mı bilmiyor ? Bu durum düzelir mi ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

resim koyar mısınız kanat tüyleri dökülmüş olabilir.

kuşunuzun kanat tüyleri biraz sıkıntılı görünüyor. bir kontrol ediniz. bazı üreticiler ve dükkan sahipleri yavruların kanat tüylerini keserler. normalde kuşunuz uçabilecek olgunlukta.

kuşunuzun kanat tüyleri biraz sıkıntılı görünüyor. bir kontrol ediniz. bazı üreticiler ve dükkan sahipleri yavruların kanat tüylerini keserler. normalde kuşunuz uçabilecek olgunlukta.

Anladım , yalnız ilk resimde sol kanadındaki tüyler tüneğinin önüne doğru gözüküyor , o aslında öyle değil yani duruşundan dolayı sıkıştırmıştı tüyünü ben düzelttim fotoğrafı çektikten sonra.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:29 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

Arkadaşlar bugün dikkatlice baktım , tahminime göre kuşumun kanatlarını kesmişler. Sizce ne kadar sürede düzelir ?

Eğer Makasla Kesilmişse Düzelmez Çekmen Gerekecek ..
Ama Sana Olan Bağlılığı Zedelenebilir ..

Geri