Karadeniz Pet

Kuşum Uçarken Konamadı (LÜTFEN ACİL YARDIM)

A

aonr

Guest
Aylar önce kuşum uçarken düşmüştü. İyi baktık yaraları iyileşti falan

bu sefer uçarken düzgün uçamadı yere kondu canı yanmamıştır fakat yerdeyken kör olmuş gibiydi, hiç bir şey yapmıyordu bana bakmıyordu donmuş gibiydi.

kafese koydum hemen girdi. kanatlarını havalandırır gibi birazcık açtı şimdi hemde küçücük oldu sanırım korkudan dolayı.

kanatları biraz açık bir şekilde küçücük duruyor. sesleniyorum falan ama pek bakmıyor. kör gibi duruyor yani ama değil.

sizce nedeni ney bunun ? uçarken zamanında düştüğü için korkmuş olabilir mi ?

acil lütfen çok üzülüyorum

bu arada ileri geri sallanıyor kafesteyken, sanırım dengelemeye çalışıyo kendini. elimi falan sokuyorum kafese tepkisi yok, sanırım hali yok

su uzatıyorum onuda içmiyo

Kanatlarını sıcaktan açmıştır da uçarken nasıl düştüğü kısmını anlamadım...

Kanatlarını sıcaktan açmıştır da uçarken nasıl düştüğü kısmını anlamadım...

Kafesine doğru uçarken yapamadı aşağı doğru uçtu biraz kontrolsüz bi şekilde. Sonra kör olmuş gibi oldugu yerde bekledi hiç bişey yapmadan.

kafese soktum parmağıma alıp ondan sonra küçücük oldu korktuğundan sanırım, ve kanatlarını azıcık açtı havalandırıyo gibi. Sopasının üstünde de ileri geri sallanıyodu dengelenir gibi (nefesini dengeliyodu sanırım korkmuştur)

Kuşu saldığınızda zarar verecek nesnelerin ortalıkta olmasından kaçının. Kuş uzun süredir uçmuyorsa onun heyecanındadır..

Kuşu saldığınızda zarar verecek nesnelerin ortalıkta olmasından kaçının. Kuş uzun süredir uçmuyorsa onun heyecanındadır..

Heyecan değil de korkusundan dolayı bence. Bu arada uyuyacak gibi gözlerini kapatıp kapatıp açıyor. Birazcık da kabarttı kendini. Sizce ne yapmalıyım?

Uçtuğunda karnına zarar vermişti morarmıştı biraz, ondan sonra düzeldi ayağında da hafif bi soyulma vardı altında. Kafeste üzerinde durdugu sopadan olduğunu düşünüp tahtadan yuvarlak bir sopayla değiştirdim. yemi suyu her şeyi düzgünce verdik. iyileşme sürecinde vitamin de verdik. konuştuk falan kuşla

canı sıkılınca konuşuyor kafesinde biz de çıkarıp oynuyoruz da bu sefer pek çıkası yokken açtım ben böyle bir şey oldu.

kuşu besleyeli 5-6 yıl falan oluyor sizce bir hastalığı mı var? korkuyor mu yoksa vücuduyla ilgili fiziksel bir problem mi? eskiden çok hareketliydi hiç susmazdı falan

EKLEME: yere inerken kafesinin altındaki sepha'nın içine doğru indi ondan sonra yere düştü (arada nerdeyse çok az bir boşluk var ordan düşen hiç bir hayvanın canı yanmaz, ama oralara inerken canını yakmış mıdır diye düşünüyorum şimdi, SİVRİ BİR KISIMA DENK GELMEDİ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuzun tüy dökümün de olup olmadığını biliyor musunuz???

Kuşunuzun tüy dökümün de olup olmadığını biliyor musunuz???

Tüylerini dökeli 3 hafta falan oluyor, neredeyse bütün tüyleri düzgün şu an.

Bir yerinde kırık ve çatlak olabilir mi az önce düştüğü için ?

Önceden karnını çarptığında morarmıştı ama çok sessizdi, o yüzden soruyorum. şu an kusu elime almakta istemiyorum korkutmak da

yere düstügünde kafayı vurdusa soka girmiştir simdi iyiyse soktan cıkmıstır o kanatlarını acması cok uctugundan olabilir

Kuşa bir hafta on gün müdahale etmeyin. Kendini toplaması için vitamin takviye edin. Geçmiş olsun.

Geri