Karadeniz Pet

kuşum yemlikte iki büklüm !

mücahit

Meraklı Üye
arkadaşlar 45 günlük erkek yavru muhabbet kuşum var.
sürekli yemliklerin içine girip iki büklüm kalıyo ve çıkamıyor.
13 gündür bende ve hala vazgeçmedi bu huyundan.
yemi tabana koymak zorunda kalıyorum.
ne yapmalıyım yardım edin ?

Yuva.özlemi.içindedir.

IMG-20161108-WA0000.jpg
IMG-20161108-WA0000.jpg

nasıl vazgeçirebilirim bu huyundan fikrin var mı ?

belki de bunu hobi olarak edinmiş ve sevmiştir bana kalırsa hiç bir mudahale yapman gerekmez

Yuvalikta dogdu buyudu hala bebek korunakli yer ariyor keyfi yerinde buyudukce unutucak kafes altinda uyumaya basliyacak bir kac ay sonra tunege cikar birakin keyfince takilsin

yemliğe girince geri çıkamıyor.
ben de o yüzden yemlikleri çıkardım arada takıp gözlemliyorum.
birde kuşum kafesteyken elimi uzatınca garip bir sesle bağırıyor yaklaştırmıyor.
ama dışarda parmağımı uzatınca geliyo 15 20 saniye durup tekrar gidiyo.
kuşumu odamda salıyorum iki katlı ranzanın üstüne konuyor hep orda duruyor.
acaba tv odasında mı salsam orda konabileceği yüksek biryer yok mecburen yanımıza konmak zorunda bu sayede daha hızlı alışır diye düşünüyorum. yardımcı olur musunuz ?

Çok tatlı bir yavru maşaallah denildiği gibi alışkanlıktan dolayı yapıyordur şayet dışarıda 10 15 saniye duruyorsa biraz daha fazla ilgilenin elinizden meyve yedirin zamanla hiçbir yere konmayıp size gelecektir

arkadaşım simdi dikkat ettim de benim kuş da aynı bu şekil yapıyormuş inanamadım :) yemliğin içine girip karıştırıp oturur gibi yapıyor aynen resimdeki gibi
o anını yakayalıp gosterecegim sana

bekliyorum...:)
kuş ne zamandır sizde ve kaç aylık ?

resimdeki 45 gunluk yavru erkek oldugnu soylediler ama çok hareketli ve ürkek.elini dahi uzatamıyorsun:)

Bunlar aciyip Can'lar :D

:)

Ekli dosyalar

• image2.jpeg
    image2.jpeg
    126.3 KB · Görüntüleme: 35
  • image4.jpeg
    image4.jpeg
    129.3 KB · Görüntüleme: 35
Yavru olduğu için sığıncak yer arıyor kerata. Çok tatlı bir kuş maşallah
Akıllı yemlik veya izgaralı yemlik kullanarak bu sorununuzu rahatlıkla çözebilirsiniz.
5d46e98b53f174e5a63c42c335a26989.jpg

Keyifli hobiler

akıllı yemlikte çöplerin etrafa savrulmadığı doğrumu.
aslında savrulmuyo ama kuşum gece kanat antremanı yapıyor o ara savruluyor :) korkkuttu hatta birkaç kere beni.

akıllı yemlikte çöplerin etrafa savrulmadığı doğrumu.
aslında savrulmuyo ama kuşum gece kanat antremanı yapıyor o ara savruluyor :) korkkuttu hatta birkaç kere beni.
Yem kabukları aşağıdaki hazneye dolar. Ancak kuş yavru olduğu için çırpınırsa dolu yemler de aşağıdaki hazneye düşer. Bence ızgaralı yemlik kullanın