Karadeniz Pet

Kuşum yuvadan korkmaya başladı.

Keyworks

Meraklı Üye
Hocam kızışmış bir çift muhabbet kuşum var. Bunları ayırmıştım. Dün birleştirdim. Dişi yuvaya girip gayet kazıma işlemleri vs. Yapıyordu. İkinci gün diişi kafese girmemeye başladı. Yem değiştirmek için kafesin içine elimi soktuğumda yuvaya kaçan dişi artık yuvayada girmiyor. Dişi yaklaşık 2 erkek 1.5 yaşlarında ama kur yapma, yem kusma, kaşıma her şeyi yapıyorlar. Eş turtuklarınada eminim. Çifltleştikleribi görmedim. Belirtikerde yok. Ne yapmam lazım. Yumurta almayı çok istiyorum çünkü. Kalamar, kuşkumu, gaga taşı ballık, var. Her gün sularını değiştiriyorum. Her gün farklı şeylerle beslemeye çalışıyorum. Çimlenmiş yemdir yumurta maması vs. Kızıştırıcı olarakta nijer ve keten kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• DSC_0090.JPG
    3.8 MB · Görüntüleme: 11
Güncel. Lütfen yardım edin. Bu arada folluğun içerisine kuş kumu koydum

Güncel. Lütfen yardım edin. Bu arada folluğun içerisine kuş kumu koydum
Ben kendimde yaşadığım bi olayı anlatayım çiftim çiftleşmisti ve bende yumurtlicak diye yuvaya talaş koydum kuş talaşlari dışarı attı ve yuvaya yumurtlamadi kafes tabanına yumurtadi keşke koymasaydin düz tahtaya yumurtadi şu an

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

K
Ben kendimde yaşadığım bi olayı anlatayım çiftim çiftleşmisti ve bende yumurtlicak diye yuvaya talaş koydum kuş talaşlari dışarı attı ve yuvaya yumurtlamadi kafes tabanına yumurtadi keşke koymasaydin düz tahtaya yumurtadi şu an

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kuş kumunu alayımmı folluktan. Ama yuva ile çok uğraşmak istemiyorum. Daha çok korkmaları ve kaçmalarından çekiniyorum

Yuvalikla ugrasmayin nasıl yer değişikliğinde kuşlar rahatsız oluyorsa yuvalugin değişmesinden de rahatsız olurlar

Geri