Karadeniz Pet

Kuşuma ekmek yediriyorum sorun olur mu?

Ayşenur

Yeni Üye
Merhabalar herkese muhabbet kuşumu alalı 6 ayı geçti 7 aya doğru gidiyoruz çok şükür. 6 buçuk aydır ilk aydan beri ekmek veriyoruz baya iştahlı ve severek yiyor hala. Birçok sitede okudum ekmek boğaza mı ne yapışır nefes alamazlar diye. Korkarak veriyorum hala çünkü çok seviyor gerçekten. Elimizde gördüğünde heyecanlanıyor falan o durumu biliyorsunuzdur. Ne yapmam gerek vermeyi keseyim mi yoksa devam edeyim mi lütfen bilen kişiler yazsın. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Nette birçok mama tarifleri mevcut. Yumurta maması, havuçlu mama, elmalı mama.

Mamayı nasıl yaptığınızı yazar mısınız lütfen
Malzemeler:
1 haşlanmış yumurta
Cici bebe veya etimek
1 havuç
İsteğe göre meyveler
Yapılışı: Havucu rendeleyin.Suyunu sıkın ishal olmasınlar.Sonra yumurtayı da rendeleyip havuca katın.Ezilmiş bisküviyi ekleyip karıştırın ve verin.Hepsini bir anda kaba koymayın.Gün içinde 2 3 defa değiştirip koyun taze olsun.

Malzemeler:
1 haşlanmış yumurta
Cici bebe veya etimek
1 havuç
İsteğe göre meyveler
Yapılışı: Havucu rendeleyin.Suyunu sıkın ishal olmasınlar.Sonra yumurtayı da rendeleyip havuca katın.Ezilmiş bisküviyi ekleyip karıştırın ve verin.Hepsini bir anda kaba koymayın.Gün içinde 2 3 defa değiştirip koyun taze olsun.
Çok teşekkür ederim

Ekmek vermeyin. İnsanların da tüketmemesi gerekiyor aslında. Uzun vadede çok zararları var.

Ekmek vermeyin bence. Uzun vadede içerisinde maya olduğu için zararı oluyor kuşlara.

Vallahi benim zıpır çay bile içiyor. Anlatmak istediğin durumu çok iyi anlıyorum. Alışık erkek kuşum özellikle akşam vakitleri sürekli kafes dışında ve tam bir çay manyağı sıcakmış zararlıymış dinlemiyor bardağı gördüğü zaman yapıştırıyor kendini bardağa içiyor engel olmak pek mümkün olmuyor Tabiki vermemek doğru ama bazen elden bir şey gelmiyor

Çay idrar sökücü özelliğe sahiptir. Dehidrasyona ve kabızlığa yol açar. Ayrıca bizim kullandığımız yaprak çay değil, agresif olarak işlenmiş çay, yararından çok zararı var.

Canan Karatay'a bazı konularda kızıyoruz ama dünyada ilk kalp naklini yapan ekipte çalışmış birisi, saygı duymak lazım. Ekmek konusunda sonuna kadar haklı olduğunu düşünüyorum ama şeker ve tatlı meselesi işime gelmiyor :D

Geri