Karadeniz Pet

Kuşuma süper bi mama hazırladığımı düşünüyorum yararı veya zararı Yardım RESİMLİ

ARAZ

Yeni Üye
Selamın Aleyküm.

Başlıktada belirttiğim gibi yumurtalı güzel bi mama hazırladığımı düşünüyorum Mamanın içine buğday unut katıcaktım yanlışlıkla buğday nişastasıda kattım acaba buğday nişastasının zararı dokunurmu kuşlara?

Önce içeriğe geçelim..

-1 Tane haşlanmış yumurta.
-Yarım Avuç
-Çok Az salata (Çeyrek)
-Yumurta Kabuğu (Kalsiyum için)
-Kuşum için aldığım vitaminli yem (Küçük bi pakette 5 tl verdim pahalı geldi bana biraz ama yararlıdır diye katıyım dedim)
-Buğday Nişastası (Yanlışlıkla Kattım İnşallah birşey olmaz)
-Buğday Unu
-İrmik
-1 Adet Etimek
-Çubuk şeklinde olan ballı bişey varya hani ismini unuttum uzun birşey resmini paylaşıcam şimdi zaten ondan ufaladım içine azcık ballı diye..
-Mısır Unuda katıcaktım ama fazla miğde bozmaya gerek yok katmadım katacak olan katar..
-Çok az birşey tarçın

Bunların hepsini karıştırdım. Kuşuma ilk verdiğimde gerçekten bu kadarını beklemiyordum büyük bir iştahla yedi. Şimdi bizde 2 kafes var bi kafeste çiftim var diğer kafestede çiftimden çıkan 2 yavru 1.5 2 aylık. 2 Kafesede ayrı ayrı koydum bu mamadan.

Çiftimin 6 Tane yumurtası vardı 2 tanesi kırıldı ve yavru çıktı yani 4 tane yumurta var 2 tane yeni doğmuş yavru var.

Ne sıklıkla vermemi önerirsiniz bu mamaları ??? Belirttiğim gibi 2 kafes var bi kafeste dişi ile erkek kuş + 4 yumurta + 2 yeni doğmuş yavru Diğer kafeste ise 2 tane 2 aylık yavru var. Bi dişi bi erkek. 2 Kafesede ne sıklıkla bu mamaları koymalıyım önerilerinizi bekliyorum.

Buyrun resimlere geçelim.

Öncelikle yumurtanın resmini çekmedim yumurta hariç diğer eklediklerimin resmini çektim YUMURTAYI siz dahil edin kafanızda..

--------------------
<-1-> YUMURTA
--------------------

<-2->

YUMURTA KABUĞU

<-3->

AVUÇ

<-4->

SALATA (HIYAR)

<-5->

BUĞDAY NİŞASTASI (YANLIŞLIKLA EKLEDİĞİM)

<-6->

BUĞDAY UNU

<-7->

TAM ADINI KOYAMADIĞIM VİTAMİN TAKVİYESİ (KÜÇÜK PAKETİ 5 TL YE ALDIĞIM)

<-8->

BALLI KRAKERMİYDİ NEYDİ BUNDANDA SERPTİM İÇİNE.

<-9->

1 ADET ETİMEK

<-10->

AZ BİRŞEY ''İRMİK''

<-11->

ÇOK AZ BİRŞEY TARÇIN

SONUÇ (1)

SONUÇ (2)

SONUÇ (3)

SONUÇ (4)

SONUÇ (5)

BOL RESİM ÇEKTİM HEM TARİFİ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN HEMDE İLK DENEYİMİM OLDUĞU İÇİN SİZDEN DETAYLI Bİ BİLGİ ALMAK İÇİN..

BU TARİFİ NE KADAR ZAMANLA VERİYİM 2 AYLIK YAVRU VAR 2 TANE DİĞER KAFESTEDE BELİRTTİĞİM GİBİ 1 DİŞİ 1 ERKEK 4 YUMURTA 2 YENİ DOĞMUŞ YAVRU..

Son düzenleme:
Nişasta katan daha önce hiç görmedim zararı varmıdır bilmem ama gerek olduğunu düşünmüyorum

7 numaradaki vitamin takviyesinden bende kullandım hiç faydasını görmedim hatta zararını gördüm kuş beslediğim sıralarda . İçerisinde ne olduğunu bilmediğim için kokusu garip geldi bende çöpe atmıştım yarım kilosunu. Bilginiz olsun. :)

ballı kraker ve nişasta yı cıkar bugday unuda cıkar . mısır unu ekleye bilirsin birazcık .
o koydugun vitamınlı yem dedigin kızıştırıcı olmasın sakın . eger kızıstırıcıysa kuluckadakı kusa vermenı tavsıye etmem . mama güzel olmus. saglıklı buyurler inşallah

Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Cevaplarınız için saolun. Dediğim gibi buğray nişastasını yanlışlıkla kattım bu tarifi ben kafamdan hazırladım kuşumun yiyebiliceği şeylerden.. Buğday ununuda bi kaç yerde görmüştüm mamaya katıyorlar diye kuş mamasına.. Ballı çubuğuda öylesine tadlandırsın diye katmıştım o 5 tl lik yemde birdakine katmam onun yerine sağlıklı tohumlar katarım cevaplarınız için teşekkür ettim tekrardan birdaki tarifimde ballı çbuğu buğday nişastasını buğday ununu çıkarıcam mısır unut katıcam bide sağlıklı tohumlardan eklerim :):cool:

Geri