Karadeniz Pet

Kuşumdaki parazitler

Osmanınannesi

Yeni Üye
Kuşum eve geldiğinden beri kaşınıyor. Bazen siyah küçük böcekler görüyorum. Su ile arası yok ama sirkeli su ile bi kere ıslattım belki rahatlar diye nafile. Alırken verdikleri ilacı da 3 haftadır sıkıyorum ama hic etkisi olmadı, sürekli kasınıyor gagası ile parazitleri öldürmeye calısıyor sanırım. Bi ilaç önerebilir misiniz yoksa veterinere mi götürsem ? Eğer veterinere götür derseniz de Ankara'da bi yer tavsiye edebilir misiniz?

Kuşum eve geldiğinden beri kaşınıyor. Bazen siyah küçük böcekler görüyorum. Su ile arası yok ama sirkeli su ile bi kere ıslattım belki rahatlar diye nafile. Alırken verdikleri ilacı da 3 haftadır sıkıyorum ama hic etkisi olmadı, sürekli kasınıyor gagası ile parazitleri öldürmeye calısıyor sanırım. Bi ilaç önerebilir misiniz yoksa veterinere mi götürsem ? Eğer veterinere götür derseniz de Ankara'da bi yer tavsiye edebilir misiniz?
internetten vilmectin yada bitason alın.enseye sadece 1 DAMLA damlatın.bunu 10 gün sonra tekrarlayınve 6 ay boyunca bidaha yapmayın

Aynısını bende yaşıyorum şu anda hatta benimki kendi tüylerini yoldu antibiyotik ve vitamin tedavisini başladık en iyisi veterinere bi göstermek ensesine bir damla ilaç damlatacaktir bit ilacı deriden emilip kana karışan ve parazitleri öldüren bir ilaç ama kaşınması yine de devam edecektir. Normal satılan kuş spreylerini kullanmamanızı tavsiye ederim pek sağlıklı değiller.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

internetten vilmectin yada bitason alın.enseye sadece 1 DAMLA damlatın.bunu 10 gün sonra tekrarlayınve 6 ay boyunca bidaha yapmayın
Osman’a dokunmam bile imkansız kafese elimi sokunca bile ısırıyor kaçıyor. Bi de bu ilaç ayarsız verilince öldürüyormus ben en iyisi veterinere gideyim.

Geri