Karadeniz Pet

Kuşumu yıkadım şimdi ne yapabilirim

• Konbuyu başlatan monqan43
  • Başlangıç tarihi
M

monqan43

Guest
arkadaşlar kuşumu yıkadım uçamıyo sıcak suyla yıkadım ne zaman kurur ne zaman eski haline döner üşütmemesi için ne yapmalıyım babam zorla soktuu suya :(
DXG7Vm.jpg

Böyle kuş yıkanmaz! Sakın saç kurutma makinesi felan kullanma. Polar yada sıcak tutacak birşey atabilirsin üzerine. Kendi kendine kuruması lazım. Dua et hasta olmasın. Zorla suya mı atılır kuş. Suyu koyarsın o kendi halleder.

kuş bide 2 aylık ya yazık valla havluyla felan sarın bi güzelce ısıtın elinizde

ne zamana kuru ortam sıcak yaklaşık 25 derece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:44 -->-> Daha önceki mesaj 20:43 --

Birşey olmasından korkuyorum ya kafesinin üstünü örtsem olur mu

ört.kafeside ört.kuş ele geliyosa eline al bezle kurula.allah ne verdiyse üstünemi boşalttınız suyu

Havlu ile kurulasaydın keşke. Kafesi sıcak bi yere koysan iyi olur.Sıcak tutman lazım.Aynı hatayı bende yaptım. Zor iyileştirdim valla.Umarım senin kuşun hasta olmaz.Çok üzücübi durum çünkü

Yıkarken kafasına kalıp sabunu da vursaydınız. Küçüklüğümde annem beni yıkarken gözüme sabun kaçtı diye kaçmak isterken annem bana öyle yapardı. :)

Hava akımı olmayan en sıcak odaya koy, bi dahakine de 10 lt lik suların kabını alttam 6-7 cm den kes ılık suyu koy 2-3 cm e kadar içinede sevdiği bişey varsa at o geniş geniş kendisi halleder işini.

Ya ben sıcaga yakın ılık bi kase getirmiştim kuş giirmek istemedi sonra babam avuçladı 4-5 içine soktu kuşu şimdi kafesinin üzerini örttüm .inş kurur

Böyle kuş yıkanmaz! Sakın saç kurutma makinesi felan kullanma. Polar yada sıcak tutacak birşey atabilirsin üzerine. Kendi kendine kuruması lazım. Dua et hasta olmasın. Zorla suya mı atılır kuş. Suyu koyarsın o kendi halleder.

MYRVjM.jpg

problem varmı acaba eski haline döndü gibi hatta dış görünüş olarak baya iyi oldu

eğer soğuktan morarmadıysa hayvanın ceresi erkek gibi .. ( bi dahakine 2 de kese atsın babana söyle işin latifesi )

Yazık günah ya. çamura düşemedi ya.. Ben kuşuma banyoluk bile almadım. Kasye koyuyorumsuyu. Onu da kafesin üstüne. giriyo yıkanıyo çıkıyo. Zaten yakın zamanda tekrar koyarsam canı çekmiyosa girmiyo bile. Diğer bi kuşumuz daha var o şöyle bi yoklar girmez. Girmesin zorlamı sokucaz. Ha buna rağmen diğerinden cok daha temiz ve parlak tüyleri. İhtiyaç hissetmezse yıkanmaz zaten.

Kendiniz suya sokmayin kuşu . alin 5 liraya küçük bi banyo. O gerekirse yikanir. En olmadi çay tabagina koy suyu . kafes içine yada disarda önüne koy. O gerektigi kadar yikanir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar kuşumu sıcak suyla suya sokmadan elime alıp silerek yıkadim ama sadece kıç tarafını kanatlarını ve kuyruğunu ilk önce havlu ile sonra sac kurutma makinesi ile fazla tutmadan kuruladım. Ama 1 saat sonra mayışmaya halsizleşmeye başladı. Buna vitamini içirdim ayriyetten 0.5 mg kus serumu verdim ama yaklaşık 4 saattir halsiz ve uyuyor. Sardım sıcakta tutuyorum ayaklarının sanki kanı çekildi mor oldu ne yapmalıyım. Veterinere götüreyimmi iyileşirmi ?

Geri