petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun ağayında çıkan yaralar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Süleyman Aydın tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Süleyman Aydın

2. Akif GÜZEN

Çok emin olmamakla birlikte ayak mantarı gibi görünüyor resimlerde. Gerçi resimler çok net değil. Üstatlar bu konuda yorum yaparsa daha sağlıklı olur.

3. Süleyman Aydın

Anca bunları çekebildim acayip dişliyor mantarsa ne yapabilirim

4. Akif GÜZEN

5. Taha Damarlı

Mantar başlangıcı ilaç tedavisine başlayın

6. Süleyman Aydın

Hangi ilaç kullanmalıyım peki

7. Akif GÜZEN

Eğer mantarsa gerçekten o zaman bir veteriner yolu gözküyor size. Biraz araştırdım belli bir tedavi var mı diye ama çoğunluk veteriner diyor.

Ayrıca gerçekten mantarsa biran önce tedaviye başlamak gerekiyor. Aksi halde ölümle sonuçlanabiliyormuş.

8. Süleyman Aydın

Bugünde veteriner açık değil ki neyse yarın götürürüm artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:42 -->-> Daha önceki mesaj 11:27 --

yardım edecek olan yokmu :)

9. Duranettin ERAYDIN

Evde teramicin varsa onu sürün yoksa.
    Veterinere gidinceye kadar evde 4,5 diş sarımsağı ezin çay bardağına koyun üstüne su doldurun 1,2 saat sonra o suyu pamukla ıslatın yarına kadar birkaç kere herdefasında yeni pamukla ıslatıp ayaklarını sarımsaklı su ile pansuman yapın.
    Yarında veterinerden bir mantar ilacı alırsınız.Geçmiş olsun.

10. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ayağına günde 2 3kere vazelinde sürebilirsiniz gagasında varsa orayada sürün .

11. Süleyman Aydın

Şuan sarımsağı yaptım 1 2 saat sonra sürerim yarında veterinere götürürüm bi şeyciği kalmaz inş

12. Buğra

Buğra Guest

mantara benzettim bende ancak sizde fazla temasta bulunmayın mantar bulaşıcı birşeydir. eldiven vs. kullanmanızı tavsiye ederim

13. Süleyman Aydın

Anladım şimdilik sarmısak sürüyorum iyi geliyormuş yarın veterinere götürürüm artık

14. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşım vazelin sürt ayaklarına vazelin tertemiz yapar zararı olmaz

15. Süleyman Aydın

Anladım çok sağolun

16. Mert AKSOY

Eczaneden travegon krem alip.surebilirsiniz. Hocam siz kendi elinizi surmeyin oraya , elinize de bulasir.

Sayfayı Paylaş