Karadeniz Pet

Kuşumun ağayında çıkan yaralar

• Konbuyu başlatan Süleyman Aydın
  • Başlangıç tarihi
Çok emin olmamakla birlikte ayak mantarı gibi görünüyor resimlerde. Gerçi resimler çok net değil. Üstatlar bu konuda yorum yaparsa daha sağlıklı olur.

Anca bunları çekebildim acayip dişliyor mantarsa ne yapabilirim

Mantar başlangıcı ilaç tedavisine başlayın

Eğer mantarsa gerçekten o zaman bir veteriner yolu gözküyor size. Biraz araştırdım belli bir tedavi var mı diye ama çoğunluk veteriner diyor.

Ayrıca gerçekten mantarsa biran önce tedaviye başlamak gerekiyor. Aksi halde ölümle sonuçlanabiliyormuş.

Bugünde veteriner açık değil ki neyse yarın götürürüm artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:42 -->-> Daha önceki mesaj 11:27 --

yardım edecek olan yokmu :)

Evde teramicin varsa onu sürün yoksa.
Veterinere gidinceye kadar evde 4,5 diş sarımsağı ezin çay bardağına koyun üstüne su doldurun 1,2 saat sonra o suyu pamukla ıslatın yarına kadar birkaç kere herdefasında yeni pamukla ıslatıp ayaklarını sarımsaklı su ile pansuman yapın.
Yarında veterinerden bir mantar ilacı alırsınız.Geçmiş olsun.

ayağına günde 2 3kere vazelinde sürebilirsiniz gagasında varsa orayada sürün .

Şuan sarımsağı yaptım 1 2 saat sonra sürerim yarında veterinere götürürüm bi şeyciği kalmaz inş

mantara benzettim bende ancak sizde fazla temasta bulunmayın mantar bulaşıcı birşeydir. eldiven vs. kullanmanızı tavsiye ederim

Anladım şimdilik sarmısak sürüyorum iyi geliyormuş yarın veterinere götürürüm artık

Eczaneden travegon krem alip.surebilirsiniz. Hocam siz kendi elinizi surmeyin oraya , elinize de bulasir.

Geri