Karadeniz Pet

Kuşumun aksam uyumamasi

Oguzhan_36

Meraklı Üye
arkadaşlar merhaba kuşum hasta ve ishal değil herşeyi tam ama akşamları ışık olmayan ortamda yatmıyor ışık olduğu zaman yatıyor ne yapabilirim?

arkadaşlar merhaba kuşum hasta ve ishal değil herşeyi tam ama akşamları ışık olmayan ortamda yatmıyor ışık olduğu zaman yatıyor ne yapabilirim?
Merhabalar , birseyden korkmus olabilir mi ? Ne kadar zamandir boyle yapiyor? Yada gece bulundugu ortamda ses oluyor olabilir mi? Araba sesi olur , gec saatlere kadar tv izleniyor olabilir? Bu yuzden gunduz uyumayi tercih ediyordur.

Birde aksam temiz havlu pecete koyun kafesine , diskisi farkli farkli yerlerde mi? Yani cok yer degistirmis mi ? Belki de herkesin uyumasini bekliyordur.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam dert ettiğiniz şeye bakın geceleri kimsenin olmadığı bir ortama köyün kafesi uyur

Merhabalar , birseyden korkmus olabilir mi ? Ne kadar zamandir boyle yapiyor? Yada gece bulundugu ortamda ses oluyor olabilir mi? Araba sesi olur , gec saatlere kadar tv izleniyor olabilir? Bu yuzden gunduz uyumayi tercih ediyordur.

Birde aksam temiz havlu pecete koyun kafesine , diskisi farkli farkli yerlerde mi? Yani cok yer degistirmis mi ? Belki de herkesin uyumasini bekliyordur.

Hayır dışkısı tek yerde pire bit gibi bi durum yok sadece ışık olduğu zaman yatıyor

Hayır dışkısı tek yerde pire bit gibi bi durum yok sadece ışık olduğu zaman yatıyor
Isik olmadiginda uyumayip geziniyor mu manasinda diskisini kontrol edin diye dusunmustum. Isik acikken uzerini sadece kafesin on tarafi acik kalicak sekilde ortmeyi denediniz mi ?

Merhaba kuşunuzun odasına fazla ışık yaymayan loş bir gece lambası alırsanız (duvar prizine takılanlardan), sorununuz çözülecektir.

Örnek Ürün:

3W-4LEDs-Bedroom-Wall-Mounting-Night-Lamp-Light-Plug-Lighting-Bulb-for-Bedroom-Alleyway-Veranda-Washroom.jpg

Saol

Hocam deneyicem

Siz de sağ olun, işe yarayacağından emin olabilirsiniz. Benim büyük kuşum da yavruyken ışık olmadan uyuyamıyordu (halbuki yavru kuşlar karanlık yerleri severler), bu tür bir gece lambası alıp birkaç ay kullanmıştım, tabi bir süre sonra karanlıkta uyumaya alıştı.

Merhaba kuşunuzun odasına fazla ışık yaymayan loş bir gece lambası alırsanız (duvar prizine takılanlardan), sorununuz çözülecektir.

Örnek Ürün:

3W-4LEDs-Bedroom-Wall-Mounting-Night-Lamp-Light-Plug-Lighting-Bulb-for-Bedroom-Alleyway-Veranda-Washroom.jpg
Hocam yeniden size soru sorucam az önce tek ayak üstünde kafasını kanadına gömdü kur yaptığı zamanki sese benzer ses çıkartıyor video çekemedim öyle uyuyor daha yeni görüyorum isik acik şekilde

Hocam yeniden size soru sorucam az önce tek ayak üstünde kafasını kanadına gömdü kur yaptığı zamanki sese benzer ses çıkartıyor video çekemedim öyle uyuyor daha yeni görüyorum isik acik şekilde

Bazı kuşlarda görülen bir durumdur, uyurken konuşuyorlar yani bir nevi konuşma egzersizi yapıyorlar. Aşağıya örnek bir video linki ekledim, kuşunuzun yaptığı eylem de büyük ihtimalle bu.

Video

Konuşmaya çalışıyor işte, öğrendiği kelimeleri tekrar edip daha iyi şekilde çıkarabilmek için tekrar ediyor kendi kendine. Sadece uyurken değil, gündüz vakitlerinde uyanıkken de yapabilir :)
Evet yapıyor cicikus felan ogretemedim ama fucik fucik,öpücük ve cucucu diyor bunu geliştirebiliriz değilmi?

Evet geliştirebilirsiniz, daha net konuşabilmesi için öğretmek istediğiniz kelimeleri günlük konuşmanızdan daha yavaş olacak bir şekilde tekrar edin.

Kuşu yanınızda yatırma şansınız varmı sesiniz olarak uyusa belki düzelir benim kuşlarım yatağın yanındaki komodinde uyuyor görebileceğim şekilde yavaş yavaş karanlığa alışınça başka odaya koyarsın

Geri