Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı hala kızarık

ilaydaa00

Meraklı Üye
image.jpg
image.jpg
Merhaba kanaryamın ayağında beş gün önve kırmızılık farkettim ayağına basmakta zorlanıyordu ve sürekli oturur vaziyette duruyor yardımcı olursanız sevinirim ayrıca tırnakları bayağı uzadı farkındayım ama avuç içine alınca bayılıyo iki kere bu olay oldu artık avuç içinde tutamıyorum ve kesemiyorum tırnaklarını kumlu tünek aldım teşekkürler

Üstüne basamıyor lütfen biri yardımcı olsun. Hep oturur gibi duruyor. Foto ekleyeceğim

Ekli dosyalar

• IMG_3173.JPG
    IMG_3173.JPG
    214.6 KB · Görüntüleme: 136
@Selçuk YÜKSEL lütfen bir şey söyleyin. Hep ayağıyla oynuyor. Sanki diğer ayağı da kızardı. Ne yapmalıyım

Ayağına bolca vazelin sürün. İki ağağına da sürün. Günde iki kez 3 gün.

Ayağı ya incimiş yada mantar var.
Selçuk bey, dün ayağına bolca vazelin sürdüm ama bu sabah kalktığımda bacak tüyleri kan olmuştu. Hemen veterinere götürdüm, veteriner tırnaklarını kesti(ben elime alınca bayıldığı için kesemiyordum fakat orda bayılmadı) ve tremisin sürdü. Ve bana şu toz ilaçları verdi, günde iki kez mercimek tanesi kadar suyuna katın dedi. Siz de ilk sorduğumda ayaklarında akar olduğunu söylemiştiniz. Haklıymışsınız. Bu ilaçlar hakkında bilginiz var mı, işe yarar mı? Başka bir öneriniz var mı? Sizin bilgilerinize güveniyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_3190.JPG
    IMG_3190.JPG
    535.7 KB · Görüntüleme: 120
İlayda hanım ilacın renginden hangi ilaç olduğunu anlayamam ki. Eğer akar teşhisi koymuşsa anti paraziter bir ilaç vermiştir. Ek olarak da vitamin vermiş ılmalı. Antibiyotik de olabilir ama antibiyotiğe gerek yok bence. Gerçi hatırlamıyorum ama Madem söylemişim neden dediğimi yapmadınız ?

İlayda hanım ilacın renginden hangi ilaç olduğunu anlayamam ki. Eğer akar teşhisi koymuşsa anti paraziter bir ilaç vermiştir. Ek olarak da vitamin vermiş ılmalı. Antibiyotik de olabilir ama antibiyotiğe gerek yok bence. Gerçi hatırlamıyorum ama Madem söylemişim neden dediğimi yapmadınız ?
Dediklerinizi yaptım ama bugün kanayınca korktum o yüzden götürdüm. Sizin mesajınızı ekleyeyim hatırlamadıysanız

Ekli dosyalar

• IMG_3191.PNG
    IMG_3191.PNG
    99 KB · Görüntüleme: 106
Kısacası, bu ilaçlarla iyileşir mi demek istemiştim

İlaçları kullanın tabi. Ve ayağına dediğim ilaçtan da sürebilirsiniz. Avimec veya vilmectin.

Geri