petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun ayağı...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve taotic tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar, yeni bir kuş aldım. Alırken fark etmemiştim fakat eve geldiğimde sol ayağında bir problem olduğunu gördüm. Sol ayağının üstüne tam olarak basamıyor ve çoğunlukla ayağını karnına çekiyor. Kafese tırmanabiliyor ve tırnaklarını kullanabiliyor. Ama dediğim gibi elime aldığımda sağ ayağına yüklendiğini fark ettim. Sol ayağını sadece yüzeysel olarak koyuyor ama basmıyor. Kırık ya da çıkık olabilir mi?

Buradada resimler:

Bir bilgisi olan yardım edebilir mi? İyileşmeyecekse kuşa alışmadan değiştirmeli miyim? Böyle kalırsa üzülürüm. :(

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Bence aldığın yerden değiştir yarın sonra gidersen sen yaptın falan der.

3. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0
    Değiştirmede sorun olacağını zannetmiyorum. Fakat kuş çok iyi sadece ayağı böyle. Eğer geçmeyecek birşeyse değiştireceğim.

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bence degiştirme ayagının altına ıyıce bak bır sey batmış falan olabılır gerı versen kesın perisan olur salmanın içinde

5. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0
    Şimdi tünekleri çıkarıp yemini ve suyunu yere koydum. Ayağının altınada baktım birşey yok. Ama yerde yürürkende sol ayağı hafif önde ve yere tam olarak basamıyor. İlginç tarafı tellere sorunsuz tutunması. Resimdede ayağını hafif sola doğru uzatmış ve öyle duruyor. Daha bizimle ikinci günü, acı çekmesini istemiyorum

6. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Bence böyle şeyler için değiştirmek biraz saçma. Kuşlar ayağı falan en küçük bir yere çarpınca en az bir gün öyle tüneğinde dururken falan böyle durur.

7. bülent bilgiç

ben sizden rica ediyorum değiştirmeyin..yok illa da ayagı böyle diye siz kuştan vazgeçecekseniz ben sizden satın alayım kuşunuzun parasını verip..ayagında gerçekten sorun varsa ilgilenilmesi gerekecek , bunu satın aldıgınız yerin hakkıyla yapacaıgın sanmıyorum eğer pet shop falansa..üretimciden aldıysanız ilgilenirler o ayrı..

8. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Bence de değiştirme .

9. recep omer

Değiştirmene gerek yok benim kuşumda öyle yapıyordu oma 1,2 hafta sonra düzeldi

10. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0
    önerileriniz için teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş