Karadeniz Pet

Kuşumun cinsi nedir ?

animal welfare

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ben bundan 2 yıl önce kuş aldım ve bir türlü kuşumun cinsiyetini öğrenemedim malum ığdırdayım bizim burda hayvanın h sinden anlayan yok kuşa bir kızım diyorum bir oğlum diyorum :) lütfen yardımcı olun yetti artık
be6a57f31c477e8f93e3c2a9caa1be3d.jpg
532603778f85dc8229ff633d7f0bc10a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kısır bir erkek kuş gibi geldi. Kısır erkek kuşların ceresinin rengi mor kahverengi karışımı olabiliyor hatta dişiler gibi kahverengi de olabiliyor.

tam gözükmüyomu yoksa fotoda ? çekemedim, bırakmıyor.

Son düzenleme:
Kısır bir erkek kuş gibi geldi. Kısır erkek kuşların ceresinin rengi mor kahverengi karışımı olabiliyor hatta dişiler gibi kahverengi de olabiliyor.

yeni bir şey daha duydum :)

erkek gibi görünüyor

İlk resimden dişi gibi kahverengiye yakın gözüküyor ancak siz fotoğrafı çekerken elinize odaklanmış. Resimi çeresine odaklayarak tekrar çekin daha iyi yardımcı olunur.

Kusta igdirli heralde 2 yillik demeseniz yavru bu kus dicem. Disi olabilir. Veya bi kuscunun kafesine atarakta hareketlerine gore tahmin edebilirsiniz.

Kuş erkek de görünüşten kısır olup olmadığı anlaşılırmı bilmiyorum :D

yeni bir şey daha duydum :)

O şey i ben de ilk defa duydum

Kusunuz erkek Güle güle besleyin

Öğrenmenin yaşı yok arkadaşlar. :) Biraz yabancı siteleri (bazı Türkçe sitelerde de görmüştüm) araştırırsanız bu gibi bilgileri görürsünüz. Bende de bir erkek kuş var ve ceresi bu renkte. Kuş çiftleşmesine rağmen dişinin yumurtları boş çıkmıştı, aynı dişi başka bir erkekle şu an yavru bakıyor. Özellikle sadece sarı renkli ya da yoğunlukla sarı renk olan kuşlarda cere mavileşmediği için kısır kuşlarda mor rengin üzerinde hafif kahverengileşme olabiliyor. Ayrıca kısır erkek kuşlarda cere dişi gibi kahverengi olabiliyor. Zamanında bir üreticiye bu kuş ne güzel bir dişiymiş dediğimde o dişi değil erkek. Hastalık var. Kısır kuş o ondan ceresi kahverengi demişti. Sonrasında araştırdığımda üreticinin söylediğinin doğru olduğunu, kuşların üreme organında kanser, tümör ve daha başka kısırlık yaratan hastalıklar olduğunda böyle olduğunu öğrenmiş oldum. ;)

Tamam dediklerinizin doğruluk payı olabilir ama genelleme yapmışsınız gagası kapkahverengi erkek ilk defa duydum fakat gagasinin burun delikleri etrafı kahverengi olan ve erkek olan kustan yavru alindiginida gördüm

Ben de ilk gördüğümde şaşırdım, dişi sandım ama daha önceki mesajda bahsettiğim gibi ilk olarak bir üreticide bildiğiniz, dişi gibi ceresi kahverengi olan erkek kuş gördüm.

erkek olabilir.ama tam belli olmamış

yorumlar için teşekkürler.En kısa zamanda fotograf atacağım, evet bu 2 yıllık kuşum, insanoğlu işte 2 yıllık hayvanı 6 aylık gibi gösteriyorlar, Allah bilir ben almadan öncede 1 yılını doldurmuştu :)

Geri