Karadeniz Pet

Kuşumun Cinsiyeti, Cinsi Ve Birkaç Sorum var.

Z

zgrusta

Guest
Merhaba arkadaşlar sizden birkaç konuda yardım talep edeceğim. Öncellikle kuşumun adı miniş. Kuşu aldığımda daha gagası bile siyahımsıydı. Tahminimce henüz aylık yavruydu. Kuyruğu bile tam çıkmamıştı. Şimdi öncelikle cinsiyeti ve ırkı nedir ?

1- Kuşumun şu şekilde bir sıkıntısı var. Kendini yemliğin tüneğine sürtüp çeşitli hareketler yapıyor. Bu yüzden kuyruğunu kafese sıkıştırıp kopardı. Zaten kuyruğu darmadağın haldeydi sürekli oraya buraya sokmaktan. Bende yeni kafes aldım kocaman geniş bir kafes.

2- Kuşumun tüğleri çok cansız. Yavru yemi kullanıyorum. Vitamini her sulukta 3 damla veriyorum. Haftada 1 meyvalı yem veriyorum. Kuş kumu da var neden hala parlak değiller. Görsel bir hastalığı da yok gayette hareketli.

- Tünek hakkında ahşap olaması gerektiği konusunda bilgim var :) daha kafesi dün aldım ahşap tünek ayarlayacağım. Bu arada bu yavru 3 aydır bende ...

Değerli cevaplarınızı bekliyorum. Ve tavsiyelerinizi de. Şimdiden teşekkür
ederim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:48 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

yardımcı olabilecek birisi yok mu acaba ?

3 aylık yerli dişi diye tahmin ediyorum . Tüyleri içinde suluguna vitamin koymanız yeterli olur. Zamana bırakın bence bıraz kendini toparlasın bira mayası varsa onuda kullanabilirsiniz

yerli dişi benim tahminimde. biraz toparlaması için yem haricinde ev yapımı mama da verebilirsiniz.forumda çok güzel mama tarifleri var

Her sulukta 3 - 5 damla vitamin veriyorum. Meyvalı yem de kullanıyorum. Normal yem olarak da yavru yemi veriyorum. Bana erkek diye verdiler bunu ben dişi olabileceğini tahmin etmiştim. Mama yapmayı deneyeceğim.
Değiştir diyorlar bana ama ben çok alıştım ona sonuçta o benim misafirim ve benim kısmetim. Konuşmazsa konuşmasın ötse yeter :)

Her sulukta 3 - 5 damla vitamin veriyorum. Meyvalı yem de kullanıyorum. Normal yem olarak da yavru yemi veriyorum. Bana erkek diye verdiler bunu ben dişi olabileceğini tahmin etmiştim. Mama yapmayı deneyeceğim.
Değiştir diyorlar bana ama ben çok alıştım ona sonuçta o benim misafirim ve benim kısmetim. Konuşmazsa konuşmasın ötse yeter :)

yavru yemi derken kabuksuz yemi mi diyorsunuz eğer öyle ise vermeyin

Geri