Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyeti nedir ? kaç aylıktır ?

AlicanSevinc

Yeni Üye
arkadaşlar 3-4 gün önce kuşçudan kuş aldık yavru kuş. cinsiyeti okuduğum kadarıyla erkek ama sonradan dişiye de benzettim rengini. burada bir uzman görüşü arıyorum :) birde kaç aylık olduğu.

birde kuşu alalı 2-3 gün oldu. daha önceden aldığımız kuş çok çabuk alışmıştı ama malesef kanadında birşeyler vardı uçamıyordu. ama bu parmağımıza aldığımız anda kaçıyor. bugün biraz rahatladı omzuma koydum bi 15 dk durdu omzumda kendi halinde takıldı. sonra parmağıma alıyım kafesin üzerine koyayım dedim ama birden uçtu perdeye tutundu baktım nefes nefese kalmış. sanki bizden korkuyor gibi. ne yapmalıyım ? şuan şunları yazarken bile kafesin üzerinde koyduğum yerde hareket etmeden duruyor.

birazdan düzgün bir kafes bide gaga taşı almaya gidecem. önerdiğiniz şeyler varsa alabilirim.

Nb34RX.jpg

Y5Ml7Z.jpg

8Ekb77.jpg

DkER0v.jpg

Son düzenleme:
hocam kuş alışamadı bize. az önce omzuma aldım biraz durdu sonra birden bire uçtu pencereye doğru. imkanı olsa bizden kaçacak

kardesim o kafestekiler passa o kafesi hemen degistirmen gerekli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

disi olabilir bence benim kusumun ceresi de boyleydi burun deliklerijin kenari beyazmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

disi olabilir bence benim kusumun ceresi de boyleydi burun deliklerijin kenari beyazmi

hayır deil kardeşim burun deliğnin kenarı mavi

hocam şuan biraz bilgi topluyorum. birazdan yeni bir kafes almaya gidicem.

Son düzenleme:
bu kuş erkek ve genç kafeside büyük almaya bakın telleri yukarı doğru deil yana doğru olsun

Kuş erkek 45 günlük civarı maşallah tombiş tombiş :)

Dediğin gibi yan olsa iyi olur ama sanki gıcıklığına kafeslerin çoğunun tellerinin bir tarafı yatay bir tarafı dikey yapılıyor.

Geri