Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyeti yaşı ve ırkı?

Berk Sönmez

Meraklı Üye
Merhabalar diğer kuş kanatlarının altındaki yaralardan dolayı içime sinmediği için gittim ve kuşu değiştirdim.
02MMkV.jpg

zEPPVg.jpg

66AAkk.jpg

Nbvv4k.jpg

VyqqLR.jpg

Ben alırken bana erkek ve 3/4 aylık olduğu söylendi fikirleriniz nedir ve ırkı ne acaba yerlimi?

çok da iyi anlamam ama; 3 aylık civarı, dişi, çekoslavak bence... Ustalar daha iyi bilir...

çok da iyi anlamam ama; 3 aylık civarı, dişi, çekoslavak bence... Ustalar daha iyi bilir...

Yorumunuz için teşekkürler erkek diye verdiler ama :) yapıcak bişey yok artık tekrar tekrar eziyet çektirmeye gerek yok hayvanlara :) diğer kuşlardan biraz daha cüsseli gibi duruyor bu kuş

Dişi kuş. Erkeklere göre daha hareketsizdirler ve az konuşurlar. Tek besliyecekseniz değiştirin ya da para iadesi alın.

Dişi. Sağlıklı üreme yaşları 8 aylık ve üstü

Yorumlarınız için teşekkürler yaşı ve ırkı hakkında bir fikriniz varmı?
1nQQbG.jpg

b4zz10.jpg

Kızışma Başlamış 5 aylık felan bu arada Çek değil yerli

Kuşa petshopta 50 tl verdim gidip para iadesimi alayım yoksa bakayımmı sizce?

10 tl için gidip değiştirmeye gerek yok bence can sonuçta erkek almayı planlıyormuşsunuz bir erkek alın yanına

Erkeği şimdidenmi alayım yoksa bi kaç ay sonramı alayım? Ve nasıl almalıyım bu tam olarak 5 aylıksa yanına kaç aylık erkek uygun olur? Hangi ırk ve renk erkek alırsam güzel yavru atar ?

Son düzenleme:
Kuşa petshopta 50 tl verdim gidip para iadesimi alayım yoksa bakayımmı sizce?

Çekse 40 tl, yerliler 25 tl bana yerli gibi geldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:40 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

Erkeği şimdidenmi alayım yoksa bi kaç ay sonramı alayım? Ve nasıl almalıyım bu tam olarak 5 aylıksa yanına kaç aylık erkek uygun olur? Hangi ırk ve renk erkek alırsam güzel yavru atar ?

Erkek 2 ay büyük olsun. Dişiler 8 aylık olunca yumurtlamaya başlıyor. Ne kadar erken alırsanız o kadar iyi.

Çekse 40 tl, yerliler 25 tl bana yerli gibi geldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:40 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

Erkek 2 ay büyük olsun. Dişiler 8 aylık olunca yumurtlamaya başlıyor. Ne kadar erken alırsanız o kadar iyi.

Yorumunuz için teşekkürler bi iki hafta eve uyum sağladığında yanına gidip eş alıcam.Yerli sanırım kuş gidip değiştirmem gereken yer 1 saat falan kuşu tekrar karanlık bir kutuya koyup tekrar tekrar korkutmaya gerek yok bence yerliyse yerli kalsın :)

Kuş kızışmaya başlamış ama bana 5 aylıktan küçük gibi geldi biraz erken kızışmış sanki, bence değiştirmeyin eş alın üretin yada tek bakcaksanızda alışında çok evcil olurlar dişiler de güzeldir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:57 -->-> Daha önceki mesaj 15:56 --

ırk olarakda çek yada kırması

Kuş kızışmaya başlamış ama bana 5 aylıktan küçük gibi geldi biraz erken kızışmış sanki, bence değiştirmeyin eş alın üretin yada tek bakcaksanızda alışında çok evcil olurlar dişiler de güzeldir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:57 -->-> Daha önceki mesaj 15:56 --

ırk olarakda çek yada kırması

Yorumunuz için teşekkürler bu ırk muhabbetini anlamadım bi türlü herkes farklı söylüyor ama yaş olarak ufak sanırım gözlerindeki halkalar çok az belli oluyor böyle siyahın bi kaç açık tonu

Edit: Kuş çok korkak bide kafesine 20-30 cm yaklaşayım çıldırıyor. Islıkla kuş sesine benzer bi ses çıkarttığımda başlıyor ötmeye :)) Bu yaştan sonra alışmaz ve konuşmazmı yabanimi kalır böyle?

Son düzenleme:
Geri