Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyetini anlayamıyorum

kuşunuz erkek sanırım. ancak ceresine ve gagasına vazelin sürün akşamları. iyi durmuyor. bu nedenle cinsiyeti de tam tahmin edilemez. ceresi, gagası ve ayaklarına vazelin yedirin iyice
Vazelin sürmek için elime alırsam korkmaz mı benden alışması uzun sürerse diye korkuyorum

ben de yaşadım aynı şeyi. kuşu ilk getirdiğimde bu şekildeydi, mecbur aldım elime. evet korkuyor daha çok korkuyor ama iyileşmesi için bu şart. kuşlar sıcak canlılar. eninde sonunda alışıyor ama. ben 4 gün uyguladım. uygulama bittikten 3-4 gün sonra barıştı kuşum benimle. benim kuşum da henüz yeni alıştırmaya çalışıyorum işte ben de :)

ben de yaşadım aynı şeyi. kuşu ilk getirdiğimde bu şekildeydi, mecbur aldım elime. evet korkuyor daha çok korkuyor ama iyileşmesi için bu şart. kuşlar sıcak canlılar. eninde sonunda alışıyor ama. ben 4 gün uyguladım. uygulama bittikten 3-4 gün sonra barıştı kuşum benimle. benim kuşum da henüz yeni alıştırmaya çalışıyorum işte ben de :)
Yaptım şimdi çok ısırdı ama

olsun daha yavru unutacaktır. onunla tatlı tatlı konuşun siz. bu uygulamayı iyileşene kadar devam ettirin. en azından 4 gün yapın
Baksanıza bu kuş dişi galiba dimi bana mı öyle geliyo

Ekli dosyalar

• 20180119_235831.jpg
    20180119_235831.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
Gün ışığında net çekilmiş fotoğraflar lazım, bu şekilde bakınca erkek de diyesim geliyor dişi de diyesim geliyor. Erkek baskın geliyor tabi ama hemen arkasında yok yav dişi diyesim geliyor :)
Cere delilerinin etrafında beyazlık çok fazla ise dişidir. Pembelik fazla ise erkektir. Her ne kadar erkek olduğunu düşünsem de, resimler yanıltabilir.

Erkek gibi geliyor.Ancak arkadaşın dediği gibi gagasına ve ayaklarına vazalin sürün. Gözlerine kaçırmamaya dikkat edin.Şimdi korkar evet ama gagasındaki oluşum ilerlerse hem tedavi süreci uzar hem de daha da zorlaşır.Şİmdiden önlem almanız da fayda var.Suyuna da elma sirkesi damlatın.

Ceresinde cok fazla beyazlık var bence dişiye dönecek

Geri