Karadeniz Pet

Kuşumun dışkısı ile alakalı?

TheKuroouji

Yeni Üye
Merhaba , kuşumun gagası kırıldığından beri kendim beslemeye başladım şırınga ile çok şükür ishal filan olmadı dışkısınıda yapıyor ama bugün baktığımda anüsünün orada dışkı vardı onu nasıl ne ile temizleyebilirim canını acıtmadan sağlığını tehlikeye atmadan gagası olmadığından durmadan arkasını temizlemeye çalışıyor beceremiyor.

Merhaba , kuşumun gagası kırıldığından beri kendim beslemeye başladım şırınga ile çok şükür ishal filan olmadı dışkısınıda yapıyor ama bugün baktığımda anüsünün orada dışkı vardı onu nasıl ne ile temizleyebilirim canını acıtmadan sağlığını tehlikeye atmadan gagası olmadığından durmadan arkasını temizlemeye çalışıyor beceremiyor.
Ilık suyla kağıt havluyu ıslatıp silebilirsiniz

+1 , birde kuşunuzun poposundaki dışkı tehlikeli olabilir. İshalle alakalı birkaç tedbir almanızı öneririm.
Ya az çok temizliyorum fazla bir şeyler kalmıyor. İshal'e karşı nasıl bir tedbir alabilirim ki . gagası yok hani şu an şırınga ile besliyorum. baya da besleyecek gibiyim şırınga ile.

Anüsünün orda dışkı lekeleri varsa ishal, dışkı varsa kabızdır. Eyunalın da dediği gibi ılık su ve kağıt havlu ile temizleyebilirsin. Temizledikten sonra az bir şey zeytinyağı sür, bölgeyi kayganlaştırır dışkı yapışmaz.

Dışkısı çok sıvılı olmaya başladı ishal mı oldu acaba hemen ? powermax şırınga maması ile besliyorum şu anda.

Dışkısı çok sıvılı olmaya başladı ishal mı oldu acaba hemen ? powermax şırınga maması ile besliyorum şu anda.
Kuşunuzun bünyesine nornal den çok su giriyor haliyle bu suyu atması gerekiyor biz insanlar bir çok yolla atabiliyoruz , ama kuşlar için fazla bir yolu yok bu durumun haliyle ishal benzeri bir dışkı oluyordur. Abartmamak lazım bence

Elle besleme maması ile besleme yapıyorsanız sıkıntı yok. Normaldir geçicidir

Kuşunuzun bünyesine nornal den çok su giriyor haliyle bu suyu atması gerekiyor biz insanlar bir çok yolla atabiliyoruz , ama kuşlar için fazla bir yolu yok bu durumun haliyle ishal benzeri bir dışkı oluyordur. Abartmamak lazım bence
Yani bilmediğim için ilk defa elle besliyorum öyle dediğiniz gibidir umarım olmazsa fotoğraf atayım bir bakın ben tam anlayamadım sulu görünce ishal sanıyorum.

Geri