Karadeniz Pet

Kuşumun dışkısı siyah sulu ve kokulu ?

Mavişpaşa

Yeni Üye
Merhaba. 6 aylık erkek muhabbet kuşum vardı. Konuşmayınca küstü dediler. arkadaş olsun diye üreticiden 30-35 günlük muhabbet kuşu aldım. Ertesi gün yem yemedi su içmedi akşama doğru baktığımda ishal olmuş yem kusuyordu Salyalı siyah kokulu. Ama aspur verdim 1 2 yudum su içti ama bu kez sulu kokulu siyah dışkı yapmaya başladı. Dün kafa sallayıp yem kusuyordu bugün yapmadı ama dışkısı siyah ishal olsa bile yeşil beyaz sarı olması gerekmez mi ?
Kuş hasta mıdır ? Sirke vitamin ne yapsam düzelir acaba. Dün aldım odaya salmadım ishal olunca.

Ekli dosyalar

• IMG-20220219-WA0014.jpeg
    IMG-20220219-WA0014.jpeg
    632.6 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20220219-WA0013.jpeg
    IMG-20220219-WA0013.jpeg
    347.9 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20220219-WA0012.jpeg
    IMG-20220219-WA0012.jpeg
    494.9 KB · Görüntüleme: 28
Sanırım kursak mantarı kuşunuz. Kanatlı uzmanına götürme imkanınız varsa götğrğn hemen

Burda yok anlayan Veteriner. Evde yapabileceğim bişey varmı ?
Benim kuşuma da aynısı oldu. Ceryanda ya da bir anda strese girmiş olabilir. Bağırsak güçlendirici alın. Her yem kusan kuş kursak mantarı değildir. Gagasınin içine bakarak anlayabiliyoruz. Bakın bakalım mantar var mı.

Benim kuşuma da aynısı oldu. Ceryanda ya da bir anda strese girmiş olabilir. Bağırsak güçlendirici alın. Her yem kusan kuş kursak mantarı değildir. Gagasınin içine bakarak anlayabiliyoruz. Bakın bakalım mantar var mı.
Kuş dün geldi dün yem yemedi su içmiyodu zaten. Aldığım kişi fazla yer sindiremezsr kusar düzelir dedi ama siyah sulu dışkı olunca korktum

Petshopta var mıdir peki ? Başka ne almam gerek probiyotik vs orda bulabilir miyim ki ? Ve bu diğer kuşlara da bulaşır mı. Kuşu salmadım ama kafes üstüne geliyorlar sürekli

Petshopta var mıdir peki ? Başka ne almam gerek probiyotik vs orda bulabilir miyim ki ? Ve bu diğer kuşlara da bulaşır mı. Kuşu salmadım ama kafes üstüne geliyorlar sürekli
Petshopta değisiyor. Gerwit de alabilirsiniz.

Eve yeni gelen kuşta bu Olabilir normal gecer diyor üretici ama dünden beri dışkı hep böyle düzelir mi ?

Kursak mantarı için gagada bir şey olmasına gerek yok.

Eve yeni gelen kuşun dışkısı değişebilir ama bu şekilde değil. Hastalık olduğu belli ilaç kullanımı gerek
İlk kuşum ishaldi korkudan ilk geldiği için sonra düzelmişti. Buda ilk beyazlı yeşilli sıvıydı. Bugün sabah kusmuş ve siyah ishal gördüm. Biraz kum yedi aspur yedi darı yedi 1 2 su içti o kadar hala siyah ishal var 😐

Geri