Karadeniz Pet

Kusumun diskisi

Zehrah

Meraklı Üye
Kuşum hastami dıskisinda herhangi bir sorun varmi

Ekli dosyalar

• IMG_20170626_151553.jpg
    IMG_20170626_151553.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
Sürekli böyle mü dışkılıyor ? Siz parazitlere önlem olarak ense derisine bir damla avimec veya vilmectin damlatın. Arıca probiyotik verin probiyotik ilaç değildir. Sürekli vermenizde sakınca yok.

Parazitmi ne paraziti kuşcüda ole demişti probiyotigi alacam ama diğer ilaçlar ne işe yarıyor genelde böyle diskiliyor zaten hepsinide yiyor ne yapacağımı şaşırdım.

Kesin parazit var demiyorum. Ama önlem olarak sağlıklı kuşa da verilir belli periyotlarda. Ense derisine gelecek şekilde şırıngayla 1 damla damlatın. 10 gün sonra tekrarlayın. Sonrasında ayda 1 kullanırsınız. Eğer ishal veya yeşil dışkılama olursa yazın.

:( peki yeşil dışkıda oluyor yani kafam karıştı iyice oluyor galiba

Böyle geneli

Ekli dosyalar

• IMG_20170626_155219.jpg
    IMG_20170626_155219.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 14
Şuan yeşil dışkılama yok. Endişelenmeyin. Siz dediğimi yapın. Ve şimdiden yarım suluğa 6-7 damla beyaz sirke katın 3 gün kadar. Halsizlik kabarma hareketsizlik olmadığı sürece endişelenmeyin. Dışkısını takip edin katı olan kısmı sulu veya yeşil renk olursa yazın. Şuan birşey yok gibi.

Bunu almıştım ama kullanmıyorum şu anda sizin önerdiğinizi avimec mı alayim teşekkür ederim bu arada

Ekli dosyalar

• IMG_20170626_155913.jpg
    IMG_20170626_155913.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 15
Aldığınız sadece dış parazit için kullanılır. Ben özellikle iç parazit ihtimalini ortadan kaldırmak istiyorum. Onun için damla önerdim. Bunu da gerektiğinde kullanırsınız. Ama vilmectin damlatın bir damla. Sıcak havalarda hastalık ihtimali artıyor hijyene daha da dikkat edip bazı önlemler almak işe yarıyor.

Peki teşekkür ederim o ilacı alacam bir kere damlatip 10 gün sonra da bir daha damlatacagim daha sonra ayda bir kere olmak üzere kullanacağm

Çok saolun kuşum sabahtan beri çok neşeli ama şuan aşağı indi ve uyukladi

Aşağı inip uyuklaması hastalık belirtisi olabilir. İyi gözlemci olun ve elinizi çabuk tutun. Sirke vermeye devam edin.

Peki teşekkür ederim tekrar farklı bir durum olursa yazarim

İç parazit varsa suyuna az birşey elma sirkesi katın..En doğal çözümü budur ama böbrek karaciğer problemleri de dışkıyı etkiliyor.Kusunuzu gozlemleyin halsizlik tüylerde kabarık durma durgunluk gibi sebepler hastalık belirtisi bunları da göz önüne alın.Ha iç parazit için ilaç dersen Avidiare oral çözelti ilacı var ve 5 gün onu kullanırsın.Ama bu ilacın ne kadar suya katılacağını mutlaka sor..Dış parazit yoksa yeri temiz ve hijyen ise dış parazit ilaçlarını kullanımını onermiyorum.

Geri