Karadeniz Pet

kuşumun gaga sorunu

gülşah tekin

Yeni Üye
iMG_6426-1003-21272.jpg
arkadaşlar merhaba.. iki sorum olacak. ilki, muhabbet kuşum yaklaşık bir yaşlarında. gagası son bir aydır aşırı derecede uzamaya başladı. veterinere götürdüm kesemem kanar dedi. kuş gaga taşı da kullanmıyor. eskiden kullanıyordu bir sorun yoktu. şuan gagasından dolayı yem kıramıyor bende ona kabuksuz yem aldım ama doğru düzgün yemek yemiyo zayıfladı. ikinci sorum , yaklaşık iki aydır ishal. dışkısı su gibi değil ama yinede ishal olduğu belli popo kısmındaki tüyleri yok oldu. artık hem gagasından hem de ishal olduğu için bişey yemiyo kabarıp uyuyo devamlı. arada dişi kuş besliyo onu. bu arada bağırsak antibakteriyeli kullandm ilk zamanlar geçmedi.ne yapmam gerek?

Eger becerebiliyorsaniz kendin kesebilirsiniz. Ya da yakin cevrenizde ureticilerden birisine goturebilirsiniz. Kesemem kanar diyen veterinerin de veterinerliginden suphe ederim. Mama yapin. Suyuna vitamin damlatin. Cok gecmis olsun.

bol bol d vitamini verin ve bilmiyorum resimdenmidir gagası bana pekte uzun gelmedi yani yem kıramayacak kadar uzun değil geçmiş olsun

alt gagası uzun zaten. kapatamıyor ağzını yan tutuyor. keserim ama kanarsa ne yapmam gerekiyor..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:57 -->-> Daha önceki mesaj 13:38 --

bol bol d vitamini verin ve bilmiyorum resimdenmidir gagası bana pekte uzun gelmedi yani yem kıramayacak kadar uzun değil geçmiş olsun

xkm36gaa.jpg

burda daha net görünüyor gagası. sorun zaten yem yiyememesi..

Geri