Karadeniz Pet

Kuşumun Gagasında anlayamadığım bir şey var

EmirhanKlcsr

Yeni Üye
Merhabalar benim bir tane erkek muhabbet kuşum var tam net hatırlamıyorum ama henüz 1 yıl olmadı 9 aydır filan bizde herhalde her şey normal gidiyordu ilk geldiğinde uçamıyordu fakat şuan her şeyi gelişti kuyruğu çıktı tüy olmayan yerler tüylendi vb fakat gagasında bir sorun ortaya çıktı ben de yeni fark ettim sanırım mantar fakat bu konu hakkında bir fikrim olmadığı için yorumu size bırakıyorum çeresi eskiden maviydi fakat şuan mavi değil sürekli kabuk kabuk hani denize den sonra derilerimiz soyulurya onun gibi ama alt gagası çok sıkıntılı değişik değişik beyaz şeyler var hiç bir şey anlamadım hayvanın davranışlarında bir problem yok halsizlik vb de yok yardım ederseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20181222_151637.jpg
    20181222_151637.jpg
    866 KB · Görüntüleme: 106
  • 20181222_151850.jpg
    20181222_151850.jpg
    752.7 KB · Görüntüleme: 101
  • 20181222_152026.jpg
    20181222_152026.jpg
    835.6 KB · Görüntüleme: 96
Mantar oluşmuş kuşunuzda troysd krem alıp 7 gece kulak çubuğu ile mantarın üstüne, gaganın iki yanına sürün. ayaklarında problem yoksa krem yakıp, kaşındıracağı için parfümsüz vazelini ince bir tabaka halinde ayaklarına güzelce sürün parmak aralarına da değsin. 7 günün sonunda mantar geçecektir. geçmez ise 3 gün ara verip 5 gün daha devam edin geçmiş olsun

yardımınız için gerçekten çok teşekkür ederim bu gün pazar olduğu içi eczaneler haliyle kapalı yarın ilk işim söylediğiniz ilacı almak olacak tekrardan teşekkürler :)

Kuşunuz erkek değil dişi..

Ayrıca bana pek mantar gibi gelmedi. Kızgınlığa ulaşmış durumda bilginiz olsun..

mantar olabilir bence de.siz kremi sürün birşey kaybetmezsiniz.

kuşum şuan evet gerçekten dişiye benziyor davranışları da dişi gibi fakat bir kaç ay önce çeresi tam anlamıyla maviyid yani bu beni şaşırtıyor

kremi alıp kullanıcam dediğiniz gibi bir şey kayıp etmem ben de bu konularda pek bilgili olmasam da mantar da bana da mantar gibi geliyor çünkü eskiden böyle bir şey yoktu

kuşum şuan evet gerçekten dişiye benziyor davranışları da dişi gibi fakat bir kaç ay önce çeresi tam anlamıyla maviyid yani bu beni şaşırtıyor

kremi alıp kullanıcam dediğiniz gibi bir şey kayıp etmem ben de bu konularda pek bilgili olmasam da mantar da bana da mantar gibi geliyor çünkü eskiden böyle bir şey yoktu
Aynı durumu yazın bende kuşumda yaşadım mantar değil dediler beyaz çıkıntı gittikçe arttı gaganın diğer yanında da çıktı pek bir bilgi yok internette de ne yazık ki sadece troysd kremle geçti tecrübeme dayanarak yazdım bendim

Cerede sıkıntı yok dendiği gibi kuş dişi. Gaga yanlarına troysd sürebilirsiniz.

Aynı durumu yazın bende kuşumda yaşadım mantar değil dediler beyaz çıkıntı gittikçe arttı gaganın diğer yanında da çıktı pek bir bilgi yok internette de ne yazık ki sadece troysd kremle geçti tecrübeme dayanarak yazdım bendim
benimde öyle bir dişi kuşum vardı tüyleri aralayınca görülebilecek kadar küçük çıkıntılar vardı sonra gittikçe büyüdü terramycin krem sürünce geçiyordu ama sürmeyi bırakınca bir süre sonra tekrar geliyordu.ömrü boyunca krem sürüp durdum sonradan kuruma gibi birşeye yakalanıp öldü.yemek yiyip yiyip kusuyordu hayvan.

benimde öyle bir dişi kuşum vardı tüyleri aralayınca görülebilecek kadar küçük çıkıntılar vardı sonra gittikçe büyüdü terramycin krem sürünce geçiyordu ama sürmeyi bırakınca bir süre sonra tekrar geliyordu.ömrü boyunca krem sürüp durdum sonradan kuruma gibi birşeye yakalanıp öldü.yemek yiyip yiyip kusuyordu hayvan.
Bende vazelin, Terramycin kullandım başta dediğiniz gibi bırakınca tekrarlıyor sadece troysd ile geçirebildim kalmadı birşey, başınız sağolsun

Bende vazelin, Terramycin kullandım başta dediğiniz gibi bırakınca tekrarlıyor sadece troysd ile geçirebildim kalmadı birşey, başınız sağolsun
teşekkür ederim 5 yıl kadar oldu ama o zaman kimse anlamadı nesi var aldığımdan beri sürekli mantar oluyordu hayvancağız nasıl bir genetiği varsa hep hastalıklıydı.öteki kuşuma hiç bulaşmadı mantar veya hastalık.

Geri