Karadeniz Pet

kuşumun geçmeyen dışkı problemi..

burcu polat

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. benim yaklaşık on aylık erkek kuşum var. neredeyse iki haftadır suu dışkı problemi var. dışkısı katı fakat etafı aşırı şekilde ıslak ve yeşilimsi oluyor. veterinere götürdüm fakat sadece vitamin ve antibiyotik verdi. hiçbir işe yaramadı. aksine kuşum su da içmez oldu tadından dolayı. bu arada eskiye göre daha fazla su içiyor ve halsizlik ya da hareketlerinde azalma da yok gayet neşeli. bu konuda bir bilgisi olan var mı yardımcı olabilir misiniz lütfen .
WhatsApp Image 2017-11-02 at 21.51.01.jpeg

ismini bilmiyorum özellikle sordum fakat bana bunun dışarıda satılmadığını sadece veterinerlerde oldugunu soyledi sadece ismini vermedi. vitamin de verdi. ikisinin de cok geniş sprektrumlu oldugunu soyledi yalnızca.

Telefonu varsa yarın arayıp sorun hangi antibiyotik olduğunu. Ayrıca nasıl kullandınız antibiyotiği sıvı mıydı toz muydu ? Bir suluğa ne kadar kattınız ?
Yarın eczaneden mikostatin. Veterinerden de tetra mezatin alın. Mikostatinden 12 saatte bir bir damla ağzına damlatın. Tetrayı ise çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. Tetrayı 5 gün mikostatini 7 gün kullanın.

antibiyotik sıvıydı. suluğun beşte birine damlalığın dolu halini tümüyle bosalttım. on gün kullanmamı istedi. bugun onuncu gündü. vitamin de tozdu sarı birsey. ben arayıp durumu izah ettim tekrar kusu goturmemi istedi. ama pek bir sonuc alacagımı dusunmuyorum. yarın arar sorarım yine. teşekkür ederim bu arada bilgileriniz için.

Rica ederim. Tedavinin 3. Ve 5. Günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin.

Kuşun dışkısı antibiyotik bitip 3 gün multivitamin vermeden o da bitip 3 gün probiyotik vermeden düzelmeye bilir. Antibiyotikte iken tekrar başka tedaviye kalkışmayın. Kürü tamamlayıp öyle muayene etmelisiniz. Halen antibiyotik kulanılırken dışkıya bakıp karar değiştirmek sakıncalıdır.
Gördüğünüz antibiyotiğin yan etkisi olabilir.

antibiyotiği yarım bırakmanın sakıncalı oldugunu bildiğim için veterinerin soylediği sure boyunca uyguladım. kuşum su ana kadar ilk defa antibiyotik aldı o da bu sulu dıskı problemi yuzunden. vitamin ve probiyotik kullanmam gerektiğini de duymustum. kaliteli probiyotik arıyordum bana diazyme 256 önerdiler sanırım onu alacagım. vitamin olarak da veterinerin verdiği vitamini kullanıyorum şu an. gerekli tüm vitaminleri içerdiğini soylemişti. sarımsı ve toz halinde. dediğiniz şekilde once bunları uygulayıp Selcuk Beyin önerdiği ilaçları alacagım düzelmezse. tek kaygım tedavi için geç kalmaktan kaynaklı. teşekkürler bu arada.

darı oranı yüksek yemler bu şekilde yapabiliyor..size önerim aspur (kanarya yemi) oranı yüksek yemler kullanmanız..ben bu şekilde çözdüm..

bu şekilde kullandığım yem. aspur ekleyebilirim soylediğiniz gibi. teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-11-03 at 18.04.43.jpeg
    WhatsApp Image 2017-11-03 at 18.04.43.jpeg
    262.3 KB · Görüntüleme: 10
Geri