Karadeniz Pet

Kuşumun göğsünde şişlik var

Burak katkıcı

Yeni Üye
4 gün önce elime aldığımda göğsünün hafif sol tarafında küçük bi şişlik hissettim çok yemiştir dedim bugünde tüy dökmeye başladı ve uçamıyor lütfen bilgili kişiler yardım etsin şimdiden teşekkürler.

resim atarsanız bilen arkadaşlar baktığında vakit kaybetmeden yardımcı olmaları daha kolay olur

inşallah tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır gördükleri zaman

Şişlik, sert mi yumuşak mı, aynı zamanda olduğu yerde mi büyüyor, yoksa bedenin bazı bölümlerine yayılıyor mu yoksa sabit bir şekilde büyümeden mi duruyor şişlik?

Şişlik, sert mi yumuşak mı, aynı zamanda olduğu yerde mi büyüyor, yoksa bedenin bazı bölümlerine yayılıyor mu yoksa sabit bir şekilde büyümeden mi duruyor şişlik?

şiş hala aynı büyüklükte veterinere götürdüm yağ bezesine benziyor dedi ama yağ bezesinin uçamamayla alakası yoktur dedi suyuna vitamin damlatın dedi

şiş hala aynı büyüklükte veterinere götürdüm yağ bezesine benziyor dedi ama yağ bezesinin uçamamayla alakası yoktur dedi suyuna vitamin damlatın dedi
İçinin boşaltılması gerekiyor, bu kuşun tüylerinde probleme neden olabilir ve uçamayabilir.

Acaba bir ihtimal tüy çıkamayıp derinin altında mı kaldı..Burdan ne söylesek boş yakın çekim bir fotoğraf lazım en azından tahmin yürütebilmek adına.geçmiş olsun

şu an kuşum tüye girmiş durumda ondan olabilir mi ki ama uçamaması neden o zaman?
Uçmaya yarayan tüyleri dökülmüş olabilir yenileri çıkınca tekrar eskisi gibi uçacaktır diye tahmin ediyorum.Yemine biraz yulaf karıştırabilirsiniz yada B vitamin komplex vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

peki yağ bezesi nasıl geçer ki internette okudum bu sorun genelde yumurtaya giren kuşlarda olurmuş benim kuşlarım çiftleşemez erkek olan daha 4 aylık
İnternette okuduğunuz her bilgi size uygun olamayabilir, kuşlar tüye girince de bu yaşanabilir yahut yeni tüylerin oluşmasında sıkınıt olursa içeride dönme yaşanır deriden çıkamaz ve ur oluşur. Bunun lokal ameliyatı gerçekleşmelidir, ancak bu şekilde boşaltılır. Onun dışında yağ bezesi, iltihap vs antibiyotik kullanımı ile yapılabiliyor. Sağlam bir veteriner bulmalısnız, duruma göre lokal uygulama gerekebillir.

İnternette okuduğunuz her bilgi size uygun olamayabilir, kuşlar tüye girince de bu yaşanabilir yahut yeni tüylerin oluşmasında sıkınıt olursa içeride dönme yaşanır deriden çıkamaz ve ur oluşur. Bunun lokal ameliyatı gerçekleşmelidir, ancak bu şekilde boşaltılır. Onun dışında yağ bezesi, iltihap vs antibiyotik kullanımı ile yapılabiliyor. Sağlam bir veteriner bulmalısnız, duruma göre lokal uygulama gerekebillir.
eğer yağ bezesiyse nasıl geçirilir yağ bezesi?

bi de şiş olan bölge biraz sarı renkte

Geri