Karadeniz Pet

kuşumun göğsündeki şişlik :(

muhabbetçi

Paylaşımcı Üye
:( Slm arkadaşlar kuşum ikinci kuluçkasını sonlandırdı ama göğsünde derisi görünüyor ve şişlik var sizce bu nedir ve nasıl tedavi edilir

[url=http://hizliresimyukle.com/image/PT6s]

[/URL]

:( Slm arkadaşlar kuşum ikinci kuluçkasını sonlandırdı ama göğsünde derisi görünüyor ve şişlik var sizce bu nedir ve nasıl tedavi edilir

[url=http://hizliresimyukle.com/image/PT6s]

[/URL]

Öncelikle şunu merak ediyorum,kuşun sürekli böyle mi?Gözünün etrafındaki ve göğsündeki bir miktar tüy dökülmüş.Sanki zayıf gibi gözüküyor.Yanındaki erkekle karşılaştırılırsa zayıf tabii.Çok yediyse şişmiş olabilir göğsü.Ama sürekli böyleyse veterinerlik olabilir.Kusma (!),aksırma,ishal,durgunluk,yem yememe,uçamama gibi durumlar mevcutsa veterinere götür.Gagasına ve gözüne bakılırsa mantar gibi gözüküyor.Mantar iç organlarına sıçramadan ve acil bir durum yaratmadan şimdilik gagasına çok az vazelin sür.Görünüşe bakılırsa göze de sıçramış.Tavsiyem vakit kaybetmeden veterinere götürmen.Allah şifa versin.

Son düzenleme:
kac yumurta aldınız weya sundan dolayıdır hale yumurta vardır sondur oda 1.2 gune cıkabılır

kuş çok hareketli ishal kusma vb. bir durum yok kuş dünden beri böyle mantar olacağını zannetmem ama hemen vazelin sürüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:32 -->-> Daha önceki mesaj 22:31 --

kac yumurta aldınız weya sundan dolayıdır hale yumurta vardır sondur oda 1.2 gune cıkabılır

5 tane yumurtladı 3 ü boştu diğer ikisinde yavru yumurtadan çıkamadan yumurta içinde ölmüştü

kuş çok hareketli ishal kusma vb. bir durum yok kuş dünden beri böyle mantar olacağını zannetmem ama hemen vazelin sürüyorum

Emin değilim.Lütfen arkadaşlara bir sor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:33 -->-> Daha önceki mesaj 19:32 --

Yanlış bir şey olmasın.Benim yüzümden işler kötüye gitmesin.

gözünün etrafındaki tüyler az da olsa dökülme var ne yapabilirim

gözünün etrafındaki tüyler az da olsa dökülme var ne yapabilirim

Hava değişimi,ortam,yem,mama stres ,uyuz bitleri gibi faktörler göz etrafında tüy dökülmesine yol açabiliyor.Böyle bir şey okudum.Bunlardan herhangi biri olabilir mi ?

Son düzenleme:
Kuluçkadan kalkanlar böyle olur mamasını vitamanini eksik etme yeter.

günü geçmiş yumurtalarını altından almıştım az önce yerini değiştirdim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

teşekkür ederim içim rahatladı bir an ur diye düşündüm neyse 2 kuluçka ard arda geçirdiler bende yuvayı çıkardım ne kadar süre dinlendirmeliyim

günü geçmiş yumurtalarını altından almıştım az önce yerini değiştirdim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

teşekkür ederim içim rahatladı bir an ur diye düşündüm neyse 2 kuluçka ard arda geçirdiler bende yuvayı çıkardım ne kadar süre dinlendirmeliyim

Sezon yeni başladı, sezon bitimine kadar dinlendirin sonra 1 kez daha yavru alırsınız yaz gelir sezon biter.

2-3 ay dinlendirin siz bunları en iyisi

hocam merhaba muhabbet kusu hakkında baya bilgili birisiniz sanırım bi takım sorularım olucaktı bi çift muhabbetim var suanda 10 11 aylıklar 1 aydır folluk kafeste takılı hiç bi şekilde ilgilenmiyorlardı 10 gündür nijer tohumu veriyorum dişi kızışmaya başladı ceresi kahverengine dönüyor 3 4 gündür dişi folluga cok ilgi gösteriyor sürekli içine giriyor içine talaş koydum talaşları folluktan çıkarıp çıkarıp dısarı atıyor erkekte cok heycanlı sanırım dişi folluga girince hep kapısında bekliyor ona bakıyor dişi cıkınca sürekli öpüşüyorlar acaba ne zaman yumurta alabilirim . şimdiden teşekkürler

hocam merhaba muhabbet kusu hakkında baya bilgili birisiniz sanırım bi takım sorularım olucaktı bi çift muhabbetim var suanda 10 11 aylıklar 1 aydır folluk kafeste takılı hiç bi şekilde ilgilenmiyorlardı 10 gündür nijer tohumu veriyorum dişi kızışmaya başladı ceresi kahverengine dönüyor 3 4 gündür dişi folluga cok ilgi gösteriyor sürekli içine giriyor içine talaş koydum talaşları folluktan çıkarıp çıkarıp dısarı atıyor erkekte cok heycanlı sanırım dişi folluga girince hep kapısında bekliyor ona bakıyor dişi cıkınca sürekli öpüşüyorlar acaba ne zaman yumurta alabilirim . şimdiden teşekkürler

Yavru sezonu açıldı, sizinde kuşlarınız eş tutmuş ve yuva hazırlığı başlamış 1 aya kadar alırsınız ilk yumurtanızı inşallah.

Göğsündeki şişlik çok yem yemesinden dolayı kursağı şiştiğinden olabilir.Derisi gözüken yerdeki tüy kopmuş olabilir.

Geri