petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Gözüne Birşey Oldu Lütfen Yardım Edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve eses26 tarafından 20 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. eses26

eses26 Guest

[​IMG][​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:56 -->-> Daha önceki mesaj 01:53 --

Arkadaşlar kuşumun gözüne bir baktım gözünün etrafı çok hafif şişmiş ve genelde kapalı tutuyor o gözünü. Göz için kullanılan terramycin kremden sürdüm ama çok korkuyorum bir bilgisi olan aydınlatır mı beni bu konuda geçer mi veya ne yapmam gerek.

2. eses26

eses26 Guest

(Acill) Kuşumun Gözüne Birşey Oldu Yardım Edin Lütfen

Arkadaşlar kuşumun gözüne bir baktım gözünün etrafı çok hafif şişmiş ve genelde kapalı tutuyor o gözünü. Göz için kullanılan terramycin kremden sürdüm ama çok korkuyorum bir bilgisi olan aydınlatır mı beni bu konuda geçer mi veya ne yapmam gerek.

3. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    aynı konuyu birkaç kez açmıyoruz

4. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Kuş tüyde sanırım. Ağır geçiriyor olabilir. Geçmiş olsun.

5. erha1907

erha1907 New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun. Ustalar mutlaka yorum yapacaktır...

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Gözü enfeksiyon kapmış olanilir. Aynısefaa ve rezene çayıyla kompres yapabilirsiniz. Şimdi ne durumda?

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    önemli tedavi. Kuşlarda göz hastalığı olduğu gibi birçok sebebi vardır mantar başta olmak üzere enfeksiyon. Iltihaplanma. Kavga esnasında darbe alma. Göz kaşıntısı vs. şimdi size önereceğim çok basit bir tedavi yöntemi. Gerek kuş gerek insan sağlığı ilin kullanılan çok amaçlı zararsız anında etki edebilen urunun nasıl kıullanılacağını yazacağım umarım bu durumda olan arkadaşlarım deneyip faydasını gorur. Ilk önce ellerimizi güzelce yıkayıp rahatsız olan kuşumuzu elimize alıp (blefaroshampoo) dan parmak ucuna biraz damlatıp göze hafif masaj yaparak uyguluyoruz 30 sn kadar. Sonra gazlı bezi ılık su ile ıslatıp gozu hafifçe temizliyoruz. Ve son olarak çok azcık vazelin surup operasyonu bitiriyoruz. Blefaroshampoo eczanelerde bulunup fiyatı 30 lira civarında. Sadece kuş için değil kendiniz içinde deneyin farkına varacaksınız

8. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Bendede benzer bir sorun var 5 gün boyunca gentagut göz damlası kullandım düzelir gibi oldu şu an geri nüksetti,teramisin göz merhemi aldım araştırmalarım sonucu onun yararlı olcağını öğrendim onu deniyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:50 --

bu tedavi yöntemini kaç gün uygulamamız gerek

9. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    1 gün sadece bir kez değişim olmazsa ertesi gün de yapılabilir. Göz damlası herşey değildir gozunu kaybedebilir damla ile.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşunun gozune ilaçlanması

,
  2. gentagut muhabbet kuşu