Karadeniz Pet

Kuşumun hastalığı ne dışkısı değişti

Burcu

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba kuşum bugün bembeyaz dışkı yaptı bir iki aydır yalnızlık çekiyor sürekli aynaların karşısında aynalarla konuşuyor bize karşı hırçın internette beyaz dışkının çiftleşme döneminden yada pankreas enfeksiyonundan olabileceği yazıyordu çok korkuyoruz lütfen bakar mısınız kuşum erkek ve şuan böyle görünüyor göğsü şiş değil

Ekli dosyalar

• _20160619_164203.JPG
    _20160619_164203.JPG
    81.1 KB · Görüntüleme: 35
  • _20160619_164046.JPG
    _20160619_164046.JPG
    149.3 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Bana pek normal gelmedi. Kuşlardan anlayan bir veterinere götürün derim diskisindan test yapabiliyorsa test yapsın. Gecmiş olsun

Arkadaslar bugun gittik kusumun cok sinirli oldugunuda ekledik veteriner ciftlesme isteğinden kaynaklandigini es istedigini bekleyince geciceni soyledi ve suan gercekten normal yapiyor cok rahatladik ayrica cok sinirli,stresli, gergin olduklari zamanda bu sekilde beyaz diski birakabilermis

Son düzenleme:
Goturdukten sonra gelismeleri paylasın lütfen. Hem biz de bilgileniriz. Tekrar gecmiş olsun
Es istiyormus normale doner diskisi dedi ve suan cok sukur normal yapiyor ayrica cok sinirli gergin olduklari zamanlarda da beyaz diski birakabilirlermis

veteriner tabi okulunu okudu ama ben çiftleşme zaman kuşlarla muhattap oldum hiç birinde bu tip bir dışkı görmedim, bu beyazımsı dışkı susuzluktan kaynaklanıyor , böbrekler görevini tam olarak yerine getirememesinden , ama geçtiyse sorun yok :)

Es istiyormus normale doner diskisi dedi ve suan cok sukur normal yapiyor ayrica cok sinirli gergin olduklari zamanlarda da beyaz diski birakabilirlermis
Cok sosyal hayvanlar gerçekten. Bu şekilde de etkilenebileceklerini bilmiyordum. Problem kalmadığına cok sevindim umarım tekrarlamaz. Tekrar gecmiş olsun

Dışkı normal sadece havalar ısındığı için kuşlarımızın daha çok sıvı tüketmesi gerekiyor haftada mutlak 2 kere yeşillik verin dışkıda idral yok sadece katı dışkı bırakmış zaman zaman olabilir sadece idral veya sadece katı dışkı bıraktığı

Arkadaşlar merhaba kuşum bugün bembeyaz dışkı yaptı bir iki aydır yalnızlık çekiyor sürekli aynaların karşısında aynalarla konuşuyor bize karşı hırçın internette beyaz dışkının kuluçka döneminden yada pankreas enfeksiyonundan olabileceği yazıyordu çok korkuyoruz lütfen bakar mısınız kuşum erkek ve şuan böyle görünüyor göğsü şiş değil
Beyaz dışkı pankreas enfeksiyonunda meydana gelmekte pankreas enfeksiyonu tehlikeli bir hastalık varsa veterinere goturmeniz tabiki iyi olur

Geri