Karadeniz Pet

Kuşumun Irkı ve Yaşı bakın lütfen.

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Selamun aleykum herkese merhaba aranıza şimdi katıldım çocukluğumdan beri muhabbet kuşu beslerim kuşlara karşı hep bir sevgim olmuştur ama ırk konusundan vs hiç anlamıyorum bu site sayesinde birşeyler öğrenmeye başlıyorum. Bir saat kadar önce arkadaşımla 2 adet kuş aldık biri ona biri bana. Ben benimkinin resimlerini atıcam sizlerden ricam ırkı ve yaşı hakkında bilgi vermeniz. Birde arkadaşımınki benim kuşa göre daha hareketli benimki tünekte öylece oturuyor fazla heycanlı gibi ağzını açıp gevişgetirir gibi hareketler yapıor. Benimki onunkine göre dahamı küçük bilmiyorum bi bakarsanız sevinirim fazla hareketsiz gibi benimki inşallah bir şeyi yoktur.

Son düzenleme:
Aleyküm selam,

Sarı yüz, 1-2 aylık , % 90 Erkek, Yerli Irk Bence. Çok güzel maaşallah.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için teşekkürler. Satan adam 30-45 günlük demişti. Birde alalı kaç saat oldu aynı tünekte duruyor hiç kıpırdamadan ötmeden hasta olabilirmi yoksa daha alışamadığı içinmi. Esniyor filan sıksık yorgunmu hastamı anlamadım. Sesi soluğu çıkmıyor nedendir acaba :)

Yorumlarınız için teşekkürler. Satan adam 30-45 günlük demişti. Birde alalı kaç saat oldu aynı tünekte duruyor hiç kıpırdamadan ötmeden hasta olabilirmi yoksa daha alışamadığı içinmi. Esniyor filan sıksık yorgunmu hastamı anlamadım. Sesi soluğu çıkmıyor nedendir acaba :)

Eve yeni geldiğindendir size ve ortama bir kaç güne alışır sıkıntı yapmayın her kuş ilk günlerde durgun olur.

Daha yeni geldi eve alışamamıştır. :) Siz hemen eğitimlere başlayın. Sürekli adını söyleyin ve parmağınızı kafese sokup eğer kaçmazsa göğsüne hafifçe itirin parmağınıza gelicektir.
Buarada benim kuşun aynısı :D

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...nlariniza-ait-resimler/cesur-oglum-21573.html

Daha yeni geldi eve alışamamıştır. :) Siz hemen eğitimlere başlayın. Sürekli adını söyleyin ve parmağınızı kafese sokup eğer kaçmazsa göğsüne hafifçe itirin parmağınıza gelicektir.
Buarada benim kuşun aynısı :D

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...nlariniza-ait-resimler/cesur-oglum-21573.html

Maşallah kuşun çok güzel benimkinede epey benziyor. Benimki erkek gibi duruyor umarım erkektir daha önce dişi vardır çok uğraşmıştım. Bide ben deniyeyim yemle bakalım gelicekmi elime :)

Maşallah kuşun çok güzel benimkinede epey benziyor. Benimki erkek gibi duruyor umarım erkektir daha önce dişi vardır çok uğraşmıştım. Bide ben deniyeyim yemle bakalım gelicekmi elime :)

Aç değilse eline gelmeyebilir. Sadece parmağınla denemen daha faydalı olur.

Yem yemiyor zaten biraz zorlayınca geliyor parmağa daha ötmedi sabırsızda bir insanım :) Hasta olmasında alışır elbet :)

Yerli 1 2 aylık kuş çok seker

Koyu kahverengi dışkısı ve sulu hiç kıpırdamıyor yem yerkende görmedim arkadaşımla aynı anda aldık aynı yerden onunki kıpır kıpır bu çok durgun esnio pineklio streslimi hastamı acaba ne yapsam.

kuşun max 2 aylık. yeni geldiği için ve ani yem değişikliliği bazı etkenleere neden olabilir. 1 hafta 10 gün kadar kuşu gözlemle.

Bu da arkadaşın aldığı kuş pek belli olmuyor sonra bir resim daha atarım bu çok hareketli benimkine göre yerinde durmuyor ötüyor ele hemen geliyor. Bunun ırkı yaşı nedir görebildiğiniz kadarıyla benim kuştan büyükmüdür ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:41 --

Bu kuş hakkında başka başlık altında istediğim cevapları aldım. Benim kisi için ne yapmam lazım tam olarak nedir durumu acaba dün bu saatlerde aldım bugün 1. gğnğ doldu hala oturduğu yerde duruyor açlıktan ölcek diye korkuyorum avucuma yem koyyorum ağzına kadar getiriyorum bir iki tane yiyor hiç kıpırdamıyor yerinden. Arkadaşımınkide tam tersine hiperaktif elden yem yiyor canlı bu durgun üzülüom haline :(

Son düzenleme:
bu resimde daha net çıkmış %99 erkek kuşunuz.

Geri