petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Irkı ve Yaşı bakın lütfen.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 23 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Selamun aleykum herkese merhaba aranıza şimdi katıldım çocukluğumdan beri muhabbet kuşu beslerim kuşlara karşı hep bir sevgim olmuştur ama ırk konusundan vs hiç anlamıyorum bu site sayesinde birşeyler öğrenmeye başlıyorum. Bir saat kadar önce arkadaşımla 2 adet kuş aldık biri ona biri bana. Ben benimkinin resimlerini atıcam sizlerden ricam ırkı ve yaşı hakkında bilgi vermeniz. Birde arkadaşımınki benim kuşa göre daha hareketli benimki tünekte öylece oturuyor fazla heycanlı gibi ağzını açıp gevişgetirir gibi hareketler yapıor. Benimki onunkine göre dahamı küçük bilmiyorum bi bakarsanız sevinirim fazla hareketsiz gibi benimki inşallah bir şeyi yoktur.

#1 Ensar YILMAZ, 23 Haziran 2014
    Son düzenleme: 23 Haziran 2014
  2. Mustafa Şen

Beğenileri:
    0
    Aleyküm selam,

Sarı yüz, 1-2 aylık , % 90 Erkek, Yerli Irk Bence. Çok güzel maaşallah.

#2 Mustafa Şen, 23 Haziran 2014
  3. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Yerli kuş, erkek. En fazla 2 aylık.

#3 Mehmet Yılmaz, 23 Haziran 2014
  4. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Yorumlarınız için teşekkürler. Satan adam 30-45 günlük demişti. Birde alalı kaç saat oldu aynı tünekte duruyor hiç kıpırdamadan ötmeden hasta olabilirmi yoksa daha alışamadığı içinmi. Esniyor filan sıksık yorgunmu hastamı anlamadım. Sesi soluğu çıkmıyor nedendir acaba :)

5. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Eve yeni geldiğindendir size ve ortama bir kaç güne alışır sıkıntı yapmayın her kuş ilk günlerde durgun olur.

6. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Daha yeni geldi eve alışamamıştır. :) Siz hemen eğitimlere başlayın. Sürekli adını söyleyin ve parmağınızı kafese sokup eğer kaçmazsa göğsüne hafifçe itirin parmağınıza gelicektir.
    Buarada benim kuşun aynısı :D

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...nlariniza-ait-resimler/cesur-oglum-21573.html

7. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Maşallah kuşun çok güzel benimkinede epey benziyor. Benimki erkek gibi duruyor umarım erkektir daha önce dişi vardır çok uğraşmıştım. Bide ben deniyeyim yemle bakalım gelicekmi elime :)

8. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Aç değilse eline gelmeyebilir. Sadece parmağınla denemen daha faydalı olur.

9. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Yem yemiyor zaten biraz zorlayınca geliyor parmağa daha ötmedi sabırsızda bir insanım :) Hasta olmasında alışır elbet :)

10. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Yerli 1 2 aylık kuş çok seker

11. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Koyu kahverengi dışkısı ve sulu hiç kıpırdamıyor yem yerkende görmedim arkadaşımla aynı anda aldık aynı yerden onunki kıpır kıpır bu çok durgun esnio pineklio streslimi hastamı acaba ne yapsam.

12. Murat Can AKYOL

kuşun max 2 aylık. yeni geldiği için ve ani yem değişikliliği bazı etkenleere neden olabilir. 1 hafta 10 gün kadar kuşu gözlemle.

13. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Bu da arkadaşın aldığı kuş pek belli olmuyor sonra bir resim daha atarım bu çok hareketli benimkine göre yerinde durmuyor ötüyor ele hemen geliyor. Bunun ırkı yaşı nedir görebildiğiniz kadarıyla benim kuştan büyükmüdür ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:41 --

Bu kuş hakkında başka başlık altında istediğim cevapları aldım. Benim kisi için ne yapmam lazım tam olarak nedir durumu acaba dün bu saatlerde aldım bugün 1. gğnğ doldu hala oturduğu yerde duruyor açlıktan ölcek diye korkuyorum avucuma yem koyyorum ağzına kadar getiriyorum bir iki tane yiyor hiç kıpırdamıyor yerinden. Arkadaşımınkide tam tersine hiperaktif elden yem yiyor canlı bu durgun üzülüom haline :(

#13 Ensar YILMAZ, 24 Haziran 2014
    Son düzenleme: 24 Haziran 2014
  14. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    bu resimde daha net çıkmış %99 erkek kuşunuz.

15. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Benim kuşum ilk sayfadaki yalnız bu arkadaşın kuşu. Benimki çok durgun kıpırdamıo sorunu ne ola ki hala alışamadımı yemek yemior iki gündür

16. llovell

llovell Guest

2 aylık kırma erkek maşallah

Sayfayı Paylaş