Karadeniz Pet

kuşumun kafesindeki ayna

• Konbuyu başlatan onurdondu1
  • Başlangıç tarihi
O

onurdondu1

Guest
hayırlı akşamlar herkese arkadaşlar kuşumun kafesine aldığım bir aynalı salıncak vardı uzman tv deki bir çok veteriner önerdi diye aldım ama forumlara girdim tam tersine sakın koymayın diyor kuşumun kafesinde ayna varken hep ona tırmanıp kendine bakıyordu ama daha alalı 6 saat falan olmuştu şimdide çıkardım sizce aynayı geri taksam bana alışması daha uzun sürermi daha bugün aldım
birde aynayı çıkarmam onu strese sokarmı ama çok uzun süre kalmadı söylediğim gibi 6 saat kaldı sadece kafesinde ayna

Bu dönem kuşların tüy dönemi sizinki de girmiş olabilir

Aynadaki yansımasını baska bir kus sanıp ona ilgi gösterecektir. Size ilgisi azalacaktır. Ayna varken de egitebilirsiniz fakat biraz daha uzun zaman alır.

eğer kuşu kendin ilgilenip eğiteceksen ataynayı hem ayna normal de de zararlıdır kuş aynada ki yansımasını farklı bir kuş olarak görür zamanla onunla kavga edebilir buda hırçın olmasına sebeb olur aynadaki yansımaya kur yapabilir aynadan karşılık alamayınca depresyona girebilir yanı kısaca koyma kafese ve akşamları genelde muhabbet kuşları dinlenmeye çekilir günün ilk saatleri daha aktif olurlar

eğer kuşu kendin ilgilenip eğiteceksen ataynayı hem ayna normal de de zararlıdır kuş aynada ki yansımasını farklı bir kuş olarak görür zamanla onunla kavga edebilir buda hırçın olmasına sebeb olur aynadaki yansımaya kur yapabilir aynadan karşılık alamayınca depresyona girebilir yanı kısaca koyma kafese ve akşamları genelde muhabbet kuşları dinlenmeye çekilir günün ilk saatleri daha aktif olurlar

biraz rahatladım sağolasın dostum hastalandı diye korktum kuşların hastalığı çok tehlikeli oluyormuş galiba :(

özen gösterirsen birşey olmaz İNŞAALLAH ve hemen hasta diye ilaç tedavisine başvurma sonuçta kuşun kanına kimyasal karışıçak bu lanet ilaçların 1 tarafı yaparken diğer tarafları yıkma gibi etkiside var malesef yan etki gibi. bu yüzden ilaç tedavisini son care olarak düşün kuşuunadüzenli sebze meyve vererek vitamin takviyesi yap hem direncide güçlenir

özen gösterirsen birşey olmaz İNŞAALLAH ve hemen hasta diye ilaç tedavisine başvurma sonuçta kuşun kanına kimyasal karışıçak bu lanet ilaçların 1 tarafı yaparken diğer tarafları yıkma gibi etkiside var malesef yan etki gibi. bu yüzden ilaç tedavisini son care olarak düşün kuşuunadüzenli sebze meyve vererek vitamin takviyesi yap hem direncide güçlenir

vitaminlere ne diyorsun peki sıvı olan suya karıştırılanlara onlarda kimyasalmı?

evet kimyasal sürekli kullanma ama 15 günde 1 kez ver derim oda kaliteli vitaminlerden hastalıklara karşı direnç sağlayabilir çocuklara vurulan aşılarr gibi ama devamli değil ayda versende olur vitaminin asıl kaynağı taze sebze ve meyveler tani aşırıya kaçmamak lazım kuşun bünyesinin kaldıracağı kadar benim ilk kuşum deli gibi elma yerdi aslında tam bir oburdu :D

evet kimyasal sürekli kullanma ama 15 günde 1 kez ver derim oda kaliteli vitaminlerden hastalıklara karşı direnç sağlayabilir çocuklara vurulan aşılarr gibi ama devamli değil ayda versende olur vitaminin asıl kaynağı taze sebze ve meyveler tani aşırıya kaçmamak lazım kuşun bünyesinin kaldıracağı kadar benim ilk kuşum deli gibi elma yerdi aslında tam bir oburdu :D

:) az önce marul yedirdim zorla bir kaç parça koparıp yedi yeter herhalde şimdilik ona onu doğal yollarla beslicem benim gibi abur cubur yemesin tabi yemleri haricinde :) verdiğin bilgiler için sağol dostum çok yardımcı oldn

Geri