Karadeniz Pet

Kuşumun kalçası kırık yardim lutfen

• Konbuyu başlatan Feyza Sarac
  • Başlangıç tarihi
F

Feyza Sarac

Guest
Merhabalar.Kusum 2gun evvel kapi ustunde tutunurken biranda apar topar yere dustu.kusuma 6senedir bakiyorum evimizde en sevdigi yer o kapidir.İki gun evvel o kapidan bir anda dustu ve sol ayagi bagimsiz sekilde durmaya hareket etmemeye ustune basmamaya basladi.Bugun veterinere goturdum rontgen cekildi ve malesef ayagi bacagi degil, kusumun kalcasi kirik cikti.Veteriner kusumun bacagini bedenine bandajladi 20gun boyle kalacak hareket etmemesi lazim dedi.Sol ayagi bedenine bandajli durumda.Kusum bandaji isiriyor atmak istiyor istahi tamamen kapandi yem yemiyor su icmiyor.kalsiyum takviyesi yapiyoruz suyu zorla kasikla iciriyorum ama yemi mumkunaati yok yemiyor.acliktan olecek diye cok korkuyorum.yemligi yere indirdim yesin diye hersey dibinde ama o hep uyuyor veya bandaji isirarak cikarmaya calisiyor.Arkadaslar aranizda hic kusunun kalcasi kirilan oldumu kusunuz iyilestimi ne olur yardim edin cok kotu durumdayim

Moderatör tarafında düzenlendi:
sıvı mamalardan kaşık veya başka bişeyle düzenli olarak yedirin geçmiş olsun

geçmiş olsun.fazla hareket ettirme kırık kısmın kaynaması gerekir.yem yemiyorsa damlalık ile bebe maması verin sulandırıp.

agizdan besleme yollari var mama ile şırınga aparatını alın hemen onla beslemeye baslayin yavru kuslar için yapiyolar genelde şırınga ile besliyolar agizdan duzelene kadar yapin açlıktan ölmesin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 00:42 --

bu şekil Yavru muhabbet kuşu elle besleme - Muhabbetkusum.com - YouTube

yanitlariniz icin cok tesekkur ederim sivi mama alicam bugun.anladigim kadariyla basina boyle bir olay gelen kimse yok.20gun sonra kaynamis olacak mi o kemik internette hicbir bilgi yok kalca kirigi kobusunda cok uzgunum kusumu boyle gordukce icim parcalaniyor.Allah mubislerimizi korusun saglikli uzun omur versin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 09:25 --

Arkadaslar kusum ayagindaki bandaji yiyor yutuyor plastigimsi bir bandaj ben o yeyince tekrardan sariyorum.bu plastigimsi bandaji yemesi onu oldururmu cok.inatci bir hayvan napicam bilmiyorum.bunu yemekten olecek diye korkuyorum.cikarayim su bandaji diyorum o zaman da kalca kemigi kaynamayacak.Akil verin bana lutfen yardimci olun.sizce ne yapmaliyim 3.gunun sonundayiz 20gun bandajli nasil gcevek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri