Karadeniz Pet

Kuşumun kanatları ve durumu...

Emre Çılgın

Yeni Üye
1- kuş 1 aydır bizimle aldığımızda 30 günlük civarı yeni yeme düşmüştü ve çok hareketli bir kuştu
2- yavaş yavaş saldık ve azcık azcık uçuyordu perdelere veya masaya konuyordu
3- 1 hafta içinde sadece sağ kanadından 3-4 tane tüyünü düşürdü, baya kaşıyordu sonunda koparttı tüylerini
4- veterinere götürdük bir sorun veya bit bulamadı tüylerini yeniliyo uçar tekrar dedi
5- resimdeki halde şimdi kanatları, 3 hafta oldu hala o kanadı uzamadı ve bu halde, son zamanlarda aşağıda tutmaya başladı
6- tüy dönemine girdi diye ılık su hazırladım ve evin sıcaklığı da oldukça yüksekti, kendisi merak etti ama hiç sevmedi ben de hemen kuruttum
7- sorunlarının toplamına gelirsek 1: kanadı soldaki gibi ne zaman olur, yani uzar mı, tekrar uçabilecek mi çünkü her yere tırmanarak gidiyor
2: sürekli uyku halinde, 1 haftadır böyle ve genelde ızgara üstünde takılıyor
3:ishal durumu yok sanırım, göğüs kemiği de elime gelmiyor acaba sorunu nedir çünkü uçabiliyorken aşırı şımarıktı
Sağ kanat tüylerini döktüğünden beri bir daha uçma girişimine girmedi.İnsana çok alışkın mesela şuan kucağımda sıcak tutup uyutuyorum
Ve bir türlü de eşitlenmedi, kanatlar ve son 5-6 gündür kanadını düşürüyo ve uyku halimde takılıyor ama yemek yemesinde sorun yok.
167a7567f4df5581509b56292d386cdd.jpg
6ab90e160a354af4f3aa92612183faec.jpg
07bb1507c5fa56d9342076c71c1784c9.jpg
3aa73627b2928462df3f04d976febdc6.jpg
e703eb36abd90c7b49d90803fe609e2a.jpg
58761ce615a4a8e6790ac77fadac1660.jpg

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:14 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

İlginize şimdiden çok teşekkür ediyorum yavrucagin durumu Beni çok üzüyor

Sag kanadi asagi dogru dusuk ama bence asil incelenmesi gereken french molt. Genç kuslarda gorulur ve tuyler cikar ve tekrardan dokulur. Olmayada bilir ama bunu fotolardan anlayamayiz. Gecmis olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dışkısı hep böyle değil, genelde koyu ve sulu değil. French Molt olabilir mi bilmiyorum ama şuan tüy değişiminde sanırım, kanat tüyleri de eşitlendi ve kanatlarını topladı. Ama ne yazık ki uçmuyor. Bazen yere koyuyorum üzerime gelmek için uçucakmış gibi oluyor ama sonra hiç denemeden morali bozulup uyuklamaya başlıyor. Uçmaya nasıl teşvik edebilirim ya da böyle mi kalacak hep, çünkü önceden hep kanat tüylerini tamamlamadığı için bahane bulurdum ama şimdi her şey tam. İlk 1 hafta uçtu sadece sonra kanatlarını döktü ve 3-4 haftada anca yerine geldi kanatları ama şimdi de uçmuyor

kusunuzun ucabılecegını sanmıyorum bır aralar benımde elıme bır kumru gecmıstı oda bu gıbıydı ucamıyordu sureklı yuruyordu cok alısmıstı ınsanlara ama daha sonra oldu malesef ınsallah sızınkı ıyılesır ama durumu krıtık
kusunuzun suanda tuylerının hepsının tam olması gerekıyo guzel ve parlak olması gerekıyo fakat kusunuzun tuylerındede kanatlarındada ve kuyrugundada eksık var
bence kusunuza ıyı bakın pek fazla strese gırmemesı ıcın ılgılenın onunla pek fazla yapacak bıseyınızın oldugunu sanmıyorum ama ınsallah ıyılesır gecmıs olsun

1- kuş 1 aydır bizimle aldığımızda 30 günlük civarı yeni yeme düşmüştü ve çok hareketli bir kuştu
2- yavaş yavaş saldık ve azcık azcık uçuyordu perdelere veya masaya konuyordu
3- 1 hafta içinde sadece sağ kanadından 3-4 tane tüyünü düşürdü, baya kaşıyordu sonunda koparttı tüylerini
4- veterinere götürdük bir sorun veya bit bulamadı tüylerini yeniliyo uçar tekrar dedi
5- resimdeki halde şimdi kanatları, 3 hafta oldu hala o kanadı uzamadı ve bu halde, son zamanlarda aşağıda tutmaya başladı
6- tüy dönemine girdi diye ılık su hazırladım ve evin sıcaklığı da oldukça yüksekti, kendisi merak etti ama hiç sevmedi ben de hemen kuruttum
7- sorunlarının toplamına gelirsek 1: kanadı soldaki gibi ne zaman olur, yani uzar mı, tekrar uçabilecek mi çünkü her yere tırmanarak gidiyor
2: sürekli uyku halinde, 1 haftadır böyle ve genelde ızgara üstünde takılıyor
3:ishal durumu yok sanırım, göğüs kemiği de elime gelmiyor acaba sorunu nedir çünkü uçabiliyorken aşırı şımarıktı
Sağ kanat tüylerini döktüğünden beri bir daha uçma girişimine girmedi.İnsana çok alışkın mesela şuan kucağımda sıcak tutup uyutuyorum
Ve bir türlü de eşitlenmedi, kanatlar ve son 5-6 gündür kanadını düşürüyo ve uyku halimde takılıyor ama yemek yemesinde sorun yok.
167a7567f4df5581509b56292d386cdd.jpg
6ab90e160a354af4f3aa92612183faec.jpg
07bb1507c5fa56d9342076c71c1784c9.jpg
3aa73627b2928462df3f04d976febdc6.jpg
e703eb36abd90c7b49d90803fe609e2a.jpg
58761ce615a4a8e6790ac77fadac1660.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:14 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

İlginize şimdiden çok teşekkür ediyorum yavrucagin durumu Beni çok üzüyor

merhaba geçmiş olsun çok acilen dediklerimi yapın aksi taktirde kuşunuzu kaybedersiniz. suluğuna avidare bağırsak enfeksiyon damlası 4cc atın ve ayrıca coxidin bu ilacı bi bulun petşoplarda olmaya bilir veterinerden alıcaksınız 2cc de bundan atın tedavi 15-20 gün devam edin kuşun iyleşme sürecine kısalabilir uzayabilir ama minimum 15 gün dediğim gibi suyuna avidare ve coxidin 2 sini birlikte atıcaksınız ilaveten Avisol Karma vitamin var 4cc de bundan atın hepsini aynı suluğa atıcaksınız. avisolun karma vitamini bulamaz iseniz herhangi bir vitaminde kullanabilirsiniz maxisel suprevet gibi v.s 15 gün den sonra düzeldiyse 1 haftada suyuna sarımsak suyu katın petşoplarda olur yok ise kendiniz evde yapın 3-4 cc sarımsak suyu katın sonrasında eski sağlına kavuşacaktır

Geri