petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun kuyruğu aşağı yukarı oynuyor ve gagasını açıp kapıyor Lütfen yardım .

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve manifest34 tarafından 16 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. manifest34

manifest34 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi 2-3 gündür böyle gagasını açıp kapıyor ve belirli aralıklarda kuyruğunun aşağı yukarı oynadığını görüyorum sürekli kabarık ve uyuma pozisyonunda 2-3 gün önce devamlı öten hayvan ötmüyor şuanda.Yanına çok yaklaştığımda dinlemeye çalışıyorum vici diye ince ufak bir ses çıkarıyor ama çok nadir .

Fotoğraflarda dışkı ve şuanki durumunun fotoğrafını paylaştım. (Videoda mevcut)
    Bana acil yardımcı olursanız çok sevinirim herhangi bir ilaç vs . daha önce başına gelmiş olan olabilir veteriner var mahallemizde ama çok cahil ve bilgisiz birisi diğer veterinerler çok uzakta kuşu taşıyamam büyük ihtimalle

EDİT : ODAMI BOYARKEN KUŞ İÇERDEYDİ DIŞARI ÇIKARMAMIŞTIM VE GECELERİ BİLGİSAYARDA OTURURKEN SİGARA İÇİYORDUM CAMIN DİBİNDE İÇİYORDUM AMA ODAYA KOKUSU YAYILIYORDU SANIRSAM SORUN BENDEYDİ.

RESİMLER ;

http://hizliresim.com/dXBvMD

http://hizliresim.com/5Yyaqz

http://hizliresim.com/A3zDGv

VİDEO !

#1 manifest34, 16 Eylül 2016
    Son düzenleme: 16 Eylül 2016
  2. enes44

enes44 Member

Beğenileri:
    3
    geçmiş olsun öncelikle
    kuşunuz solunum yolu rahatsızlığı geçiriyor imkanın varsa kuştan anlayan bir veterinere götürmelisin yoksada neo-teramisin veya baytril bulup hemen kuşuna bu antibiyotikleri başlamalısın
    ayrıca günlük meyve sebze özellikle marul ver ve suyuna vitamin kat kuşun bir haftada toparlayacaktır ama bir an evvel başlamalısın

3. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Kuşunuz Üştmüş Olabilir Enes Arkadaşımızın dediği gibi Solunum Yolundada Sıkıtı Olabilir Vitamin Takfiyesinde Bulun Veterinerede Götürebilirsiniz

4. manifest34

manifest34 New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkurler arkadaslar birini aradim dediginiz ilaclar icin veterinere yakin bi yerden geliyor alacak o ilaclari bide hava sicak cami falan actim muzik falan actim 1 saat kadar otup oynadi ucarak falan

5. manifest34

manifest34 New Member

Beğenileri:
    0
    Bu ilaclari veteriner satiyor degil mi?

6. enes44

enes44 Member

Beğenileri:
    3
    hava vurmamasına dikkat et ama kuşlar çok hassalar 5dk bile hasta olabiliyorlar

7. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Kuşunuzla Vakit Geçirin Yormadan Oyun Falan Oynayın ama Kuşu fazla Yormayın

8. enes44

enes44 Member

Beğenileri:
    3
    veterinerde bulabilirsiniz bulabilirsen neo-teramisin yoksa baytril alın ikisini almanıza gerek yok

9. Fatih SEVİM

Fatih SEVİM Active Member

Beğenileri:
    98
    Geçmiş olsun. Nacizhane ben solunum yolu rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum. Daha önce birçok kez başıma geldi. Lütfen kanatlılardan iyi anlayan bir veterinere götürün.

10. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    82
    Aldığınız ilaçlar antibiyotiktir. Belirtilen ölçüleri kesinlikle geçmeyin ve 5 günden fazla antibiyotik tedavisini sürdürmeyin

11. manifest34

manifest34 New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler herkese sabahtan öğleye kadar dediğim gibiydi sonra internette bir veteriner sitesinde kuşlarınıza nane marul tarzı şeyler yedirin yazıyordu bende kafesin için nane koydum 1 tabak nedense onun kokusundan olsa gerek kendine geldi müzik falan açtım televizyonuın yanına koydum daha geniş bir odaya orada sürekli uçtu omzuma falan kondu oynadı öttü baya mutluydu sonra gidip kuşçuya anlattım astım başlangıcı ilerlemeden ilaç vereyim dedi Aviastım marka damla ilaç verdi suyuna damlat dedi onu kullanmaya tam şu an başladım.

12. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Geçmiş olsun :)

13. manifest34

manifest34 New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler metni editledim belki sorun bundandır :9

Sayfayı Paylaş