Karadeniz Pet

Kuşumun Kuyruğu ...

• Konbuyu başlatan Umut Kuroğlu
  • Başlangıç tarihi
U

Umut Kuroğlu

Guest
Herkese merhaba muhabbet kuşumun resimde gösterdiğim ( kırmızı ile ) sadece arkadaki uzun 2 kuyruğu kendiliğinden düştü yaklaşık 1 ay olmak üzere çıkar diye bekledim ama çıkmadı fakat tüylerinde bir sorun yok sadece kuyruğu koptu kendiliğinden... Uçmasına da bir engel olmuyor istediği gibi uçuyor konuyor.. Fakat kuyruk tekrar çıkar mı neden düşmüş olabilir ne yapabilirim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Benim dişi kuşumun da kopmuştu ama 1.5 ay sonra tekrar çıktı. Umarım senin kuşunun da çıkar. Kafeste mürekkep balığı kemiği bulundurun. Haftada 1-2 defa vitamin verin. İnşallah çıkar sorun olmasa da insan üzülüyor.

Aslında uçma da biraz zorlanır diye tahmin ediyorum kuyruk olmadan.

şöyle örnek vereyim; helikopterlerde kuyruk pervanesi olmadan uçamaz. Çıkar mı çıkmaz mı tam zararı nedir bilmiyorum ama.

Evet ciddi bir sorunu yok araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla ama insan üzülüyor öyle görünce yorumunuz için sağ olun mürekkep balığı kemiği ve vitamin alacağım tek eksiği onlar zaten...

Uçarken tabi ki biraz da olsa zorlanıyor çabuk yoruluyor denge sorunu yok ama .. vitamin takviyesi yapıcam bakalım inşallah düzelir çıkar.

Geri