Karadeniz Pet

Kusumun nesi var ?

Bıcışım

Yeni Üye
Merhabalar. 1 yaşında erkek muhabbet kuşum birkaç gundur durgun, tuyleri kabarik ve gunduzleri de dahil kafasini kanatlarina gömüp uyuyor cok fazla. Ishali yok, diskisi bence normal kivami iyi şekli yuvarlak. Nefes almakta sıkıntısı yok, kusar gibi bir hareket de yapmiyor. Ama birkac haftadir kafasini kasiyor hep biryerelere suruyor ayagiyla kasiyor. (Tuy doneminde degil) Ve yem yerken cok vakit harciyor uzun zamandir. Agzinda uzun uzun cevirip ogutuyor. Bundan 3 ay önce dişi kuşumu kaybettim.. Ben kuruma hastaligi diye dusunmustum. Hastaligi boyunca yan yanalardi. Ama aradan 3 ay gecti. Bu kusumu da kaybetmek istemiyorum lütfen yardimci olun.. cok halsiz kafasini bir yerlere sokuyor konusmuyor benimle. Ne yapabilirim ? Suyuna limon damlattim, vitamin veriyordum zaten. Ilac vermelimiyim ? Ölen kuşum hastayken ona antibiyotigi elimle veremedim sularina kattim. Suan hasta olan kuşum da o sudan içti ve bagirsak kanamasi gecirdi simsiyah yapiskan diskiladi gunlerce cok kotuydu. Ama atlatti. Simdi korkuyorum tekrar antobiyotik vermeye.. yardimci olursaniz cok sevinirim

Agzinda koku yok, beyaz renkli bi lezyon da yok. Poposunda diski da yok, sesi kısık da degil. Yanina arkadas da istemiyor cunku daha once 2 tane aldim ikisinin de yuzune bakmadi

Bu da dışkısı

Ekli dosyalar

• 20180516_004418.jpg
    20180516_004418.jpg
    75.6 KB · Görüntüleme: 11
Geri