Karadeniz Pet

kuşumun neyi var

• Konbuyu başlatan kenan_58
  • Başlangıç tarihi
K

kenan_58

Guest
öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım yeni bi kuş aldım tam cinsin den anlamam beğendim aldım bulgar mış öyle dediler ben kuşu alalı 2 hafta oluyor zaten uçamıyor daha yavruymuş facebook da bi grup var orayada sordum resim istediler kuş yavru değilmiş 1 yaşını geçmiş resme bakan yönetici öyle dedi elime alıştırdım elimden yem yiyor su içiriyorum kafese elimi sokunca elimi önüne koyunca elime geliyor dudaklarımın arasından bile ekmek yemeye başladı ama kuş ötmüyor hareketsiz duryor kafeste bile genlede biyere koyunca sabit duryor sağa sola hareket etmiyor elimde duryor sıkılıncada zıplayıp salonu yürüyerek dolanıp sandalyenin ayağına zıplıyor sonrada orda oturuyor ama hep aynı sandalyeye gidiyor çok sessiz ötmüyor günde bazen 1 kez ötüyor kafeste hareket etmiyor yemek yerken alıp masaya koyuyorum hiç hareket etmeden kalıyor hastadır diye aldığım yere götürdüm hasta değil dediler konuşturan yem aldım vitamin aldım parazit için ilaç aldım ama hala hareketsiz kafeste bile hiç hareket etmiyor bugünde kafsını aşşağı eğiyor öylece duryor öyle durmaya başaldı sağ kanadı da aşşağıda duryor biraz sanki kanat ucunda kanama olmuş sol kanadını elleyince bişey yapmıyor sağı elletmiyor ellesemde ısırıyor canı yanıyor galiba
yardım ederseniz sevinirim acaba neden yapıyor hastamı

x9p1ke.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:17 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

wjYGrK.jpg
x025Bw.jpg

http://i.hizliresim.com/eQgjZK.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:18 -->-> Daha önceki mesaj 14:17 --

x025Bw.jpg
[/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:20 -->-> Daha önceki mesaj 14:18 --

eQgjZK.jpg

bana alırken yavru dediler anlamdığımdan bilemedim şimdide böyle sus pus uçamıyor hareketsiz ama çok seviyorum değiştirmek istemyrm götürdükm bişeyi yok dediler

kuş 1 yaşına yakın hocam yalnız kaldığı için olabilr kuş sağlıklı görünüyor. ötmesini hareketli olmasını istiyorsanız SERA ACTİVE PLUS diye bir katkı var onu bir deneyin derim. Suyuna vitaminide eksik etmeyin..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 14:44 --

bunun kanatlarını kesmiş aldığınız kişi... uçmasın diye kuşun hareketsizliği bundanda kaynaklanır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:46 -->-> Daha önceki mesaj 14:45 --

kanatlarının dengesiz olma sebebi de kanatlarının gereksiz bir şekilde çok fazla kesilmesi malesef.....

kanatları kendiliğinden çıkarmı acaba bana başka biri kesik kanadını çekin dedi bende çekem zaten haytta

kesik kanat uzamamaz çekmeniz lazım yoksa 1 yılı alabilir kuşun o kanatları atması. kesik olduğunu bilerek mi aldınız. Size satan utanmaz yavru gibi görünsün diye kemiş kanatları.

peki kanar mı kanat bir şey olmaz dimi kıyamıyorum kusa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:09 -->-> Daha önceki mesaj 15:07 --

peki kuşcuya götürüp çektirsek kanatları olur mu

hepsini bir anda çeker kuşçu o olmaz. az kanayabilir ama sıkıntı olmaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:13 -->-> Daha önceki mesaj 16:12 --

ama çekmek için az daha bekle hayvan alışssın iyice eve

kanatları kendiliğinden çıkarmı acaba bana başka biri kesik kanadını çekin dedi bende çekem zaten haytta

bence kanadını çekmeyin, hayvan tüy değişimine girdiğinde kesilmiş tüylerini döküp yeni sağlıklı tüylerini çıkaracaktır. siz şimdilik kuşunuzun bakımına dikkat edin ve korkutmamaya çalışın. parmağınızda duruyor, elinizden yem yedirmeyi deneyin, size alışsın güvensin.

Geri